Mieliśmy w Bytomiu drużynę amp futbolu. Właśnie zakończyła działalność

Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się inicjatywie, która rozwijała się w Szombierkach. To tam działała drużyna amp futbolu, a więc odmiany piłki, która zyskuje coraz większą popularność. Niestety, klub nie doczekał startu w rozgrywkach, bo właśnie ogłosił koniec działalności.

Byt szombierki amp futbol

Każda nowa inicjatywa sportowa w naszym mieście wiąże się z dużym ryzykiem. Miasto nie ma odpowiednich środków, aby na zadowalającym poziomie każdego wesprzeć finansowo. Z kolei w Bytomiu znaleźć sponsora, to jak wygrać na loterii. Dlatego zawsze cieszy, gdy pojawia się nowy klub, który zamierza zmierzyć się z trudną rzeczywistością.

W marcu 2016 roku formalnie powstał zespół Amp Szombierki Bytom. To drużyna, która uprawia amp futbol, a więc odmianę piłki nożnej dla ludzi po amputacjach lub z jednostronną wadą. Założycielem i pomysłodawcą był Dariusz Hywel.

- Środowisko ludzi naszego pokroju jest bardzo zamknięte, a żyją i działają przecież wśród osób sprawnych. Dotarcie do nich okazało się najtrudniejsze. Reklamowałem swój pomysł poprzez Facebook, Twitter i Instagram, a sam sfinansowałem ulotki i wizytówki, które zostawiałem u ortopedów i w protezowniach, i chętni jednak zaczęli się odzywać - mówił Hywel w "Sporcie".

Szombierki dały nazwę, stroje i dostęp do bazy sportowej. Chętni z czasem zaczęli się odzywać i na treningi przyjeżdżali z całego Śląska. Był pomysł, aby przystąpić do ekstraklasy, ale to zależało od tego, czy uda się pozyskać fundusze.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że debiutu w lidze nie doczekamy. Amp futbol Szombierki właśnie poinformował, że sekcja została rozwiązana.

- Z dniem 04.10.2017 sekcja Amp Futbol Szombierki Bytom została rozwiązana. Dziękujemy kibicom, że byliście z nami - czytamy na Facebooku.

Wszyscy dopytują, co było przyczyną aż tak drastycznej decyzji. Klub jednak wszelkie pytania ucina hasłem "bez komentarza". Tylko jeden z zawodników zamieścił taki komentarz.

- Decyzja zapadła na szczeblu decyzyjnym w klubie. Miasto również dołożyło do tego nie małą cegiełkę. Na tym zakończmy dyskusję...

Bytom mógł wyróżniać się na tle innych miast zespołem w sporcie, który cały czas raczkuje i zyskuje coraz większy rozgłos. Reprezentacja Polski kilka dni temu zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. Teraz jednak zawodnicy muszą szukać sobie innego klubu, a pewnie zdecydowana większość z nich przestanie grać w piłkę. Z prostego powodu. Najbliższy klub znajduje się w Bielsku-Białej.

fot. Facebook/AmpFutbolBytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 3p1dv96bafqp531rrk5of1alq1f0ib

Hokej: lodowisko zaczyna tętnić życiem....

Byt pilki bramka polonia

Piłka nożna: Nadzieja gromi lidera, Rozbark...

Byt trening akademii gks rozbark

GKS Rozbark prowadzi nabór do akademii piłkarskiej

Byt news 20190609 jkluge

Piłka nożna: zmiana warty w Szombierkach. Kluge...

Byt 55244440 10157023547397649 530343618272034816 n

Tenis: srebro i brąz w drużynowych...

Byt kaminski konferencja

Losy stadionu nieznane, Bytomski Sport zadłużony

Byt fc bytom ju jitsu

Ju-Jitsu: sześć medali bytomian w Pucharze Polski