Będzie referendum! Znamy datę!

To już pewne. Wojewoda nie dopatrzył się wad prawnych w uchwale Rady Miejskiej dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Dziś Komisarz Wyborczy w Katowicach wyznaczył datę głosowania. Do urn pójdziemy w grudniu.

Byt bartyla urna

Mieszkańcy zadecydują o losie prezydenta dokładnie za 48 dni. Referendum odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2017 r. Tak zarządziła Barbara Suchowska, Komisarz Wyborczy w Katowicach, która w opublikowanym dziś postanowieniu przedstawiła kalendarz czynności koniecznych do przeprowadzenia przed głosowaniem oraz wzór karty do głosowania wraz z nakładką dla osób niewidomych.

3 grudnia bytomianie odpowiedzą na pytanie "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Damiana Bartyli z funkcji Prezydenta Bytomia przed upływem kadencji?". Do wyboru będą dwie krótkie odpowiedzi: "TAK" oraz "NIE". Właściwą odpowiedź będzie trzeba zaznaczyć poprzez postawienie znaku X w jednej z dwóch kratek.

Ogłoszone referendum jest następstwem nieudzielenia przez Radę Miejską prezydentowi absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Z kolei decyzja radnych była wynikiem wydania przez Regionalną Izbę Obrachunkową negatywnej opinii na temat realizacji budżetu przez prezydenta miasta.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon