Bytomscy karatecy zdobyli mistrzostwo Europy

MUKS Ippon Bytom do swojej kolekcji może dopisać kolejny międzynarodowy sukces. W klubowych mistrzostwach Europy nasi karatecy zdobyli złote medale.

Byt karate zloto me

Bytom może pochwalić się uzdolnionymi zawodnikami sportów walki. W judo od lat wielkie sukcesy osiągają przedstawiciele Czarnych Bytom. Mamy także klub Fight Club Bytom, który znakomicie szkoli swoich podopiecznych m.in. w jiu jitsu. Swoje pięć minut mają teraz karatecy.

MUKS Ippon Bytom od lat zdobywa medale na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach w karate. Tym razem udało się osiągnąć wielki sukces podczas klubowych mistrzostw Europy kadetów, które odbyły się w Lublinie.

Bytomski klub wystawił skład złożony z Dawida Gryzika, Jakuba Kancerka, Arkadiusza Wilkosza oraz Bartosza Kozioła. Nasi karatecy pokonali wszystkich przeciwników i stanęli na najwyższy stopniu podium.

W zawodach startował także młodszy zespół MUKS Ippon Bytom, ale w tej kategorii nie udało się wywalczyć medali.

Bytomski klub karate prowadzi treningi w pięciu szkołach z naszego miasta. Zajęcia odbywają się w szkołach przy ulicy Chrobrego 9, Skrajnej 14a, Grota-Roweckiego 1, Matejki 15 oraz Prusa 10. Więcej szczegółów na temat zajęć znajdziecie na stronie www.karatebytom.pl.