Z bytomskimi policjantami lepiej nie zadzierać. To mistrzowie w judo

Dwóch policjantów z Bytomia było w kadrze Śląska, która wygrała drużynową klasyfikację mistrzostw Polski policji w judo. Obaj indywidualnie zdobyli medale w kategorii 81 kg +40.

Byt policja judo

Mistrzostwa Polski policji w judo odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W zawodach wystartowało 57 policjantów, którzy reprezentowali Komendę Stołeczną, Centrum Szkolenia oraz siedem wojewódzkich komend. W turnieju udział wzięli także strażacy, strażnicy więzienni, żołnierze oraz pracownicy BOR-u.

W drużynowej klasyfikacji najlepsi byli policjanci z Katowic, którzy łącznie zdobyli dziesięć medali (po trzy złote i srebrne oraz cztery brązowe). W śląskiej kadrze było dwóch bytomian. Aspirant sztabowy Roman Urbaniak oraz komisarz Marek Klimczak znacznie przyczynili się do drużynowego sukcesu.

Urbaniak i Klimczak startowali w tej samej kategorii wagowej 81 kg dla zawodników powyżej 40 roku życia. Pierwszy z nich zdobył złoty medal, a jego kolega z bytomskiej policji zajął trzecie miejsce.