Na dworcu znowu stanie choinka, a ubiorą ją mieszkańcy

Byt choinka dworzec pkp 2016

To będzie już piąta edycja akcji ubierania choinki na bytomskim dworcu PKP. 9 grudnia warto zabrać ze sobą dzieci, bo na miejscu będzie kilka atrakcji dla najmłodszych.

W Bytomiu mamy już dwie choinki, które na stałe wpisały się w krajobraz naszego miasta. Pierwsza zawsze jest stawiana na Rynku. Znacznie młodsza jest druga, którą mieszkańcy mogą podziwiać w holu bytomskiej Dworca PKP przy Placu Wolskiego.

Wszystko zaczęło się w 2013 roku. Mieszkańcy naszego miasta domagali się remontu i aby zwrócić uwagę na problem, postawili w holu choinkę, którą następnie wspólnymi siłami ubrali. Akcja okazała się sukcesem. PKP obiecało, a potem przeprowadziło remont. Inicjatywa jednak tak się wszystkim spodobała, że powraca co roku.

9 grudnia bytomianie znowu spotkają się na dworcu PKP i będzie to już piąta edycja. Głównym celem będzie oczywiście strojenie drzewka, ale organizatorzy (Ino Bytom oraz Tomasz Kasperek) przygotowali kilka atrakcji, które mają przyciągnąć szczególnie rodziny z dziećmi.

Będzie śpiewanie kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wystąpi chór "Wrzos Jesieni" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będą także konkursy. Dzieci nie będą się nudzić, a do ich dyspozycji będą m.in. animatorzy, którzy zaproszą do tworzenia ozdób, czy pierników. Inni dziewczynkom będą zaplatać fantazyjne warkoczyki.

Na dworcu pojawią się nawet dwie gwiazdy, które dzieciom są bardzo dobrze znane. To Święty Mikołaj oraz bałwanek Olaf z Krainy Lodu.

9 grudnia w godzinach 12-17 pamiętajcie o zabraniu ze sobą ozdób świątecznych i wpadajcie na dworzec PKP.

fot. Facebook/Ino Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt banka mydlana

Festiwal Baniek Mydlanych zawita do Bytomia

Byt 1lo bytom

Zbierają na leczenie nauczycielki

Byt belgijka

Międzynarodowo na Rynku [VIDEO]

Byt meinusch project

Kaj się bawić? 20.05 - 26.05

Byt bytomsiepodoba

Bytom im się podoba!

Byt 11list13 4

Święto Niepodległości w Bytomiu

Byt barwy sredniowiecza

Wystawa rodem ze średniowiecza