Na dworcu znowu stanie choinka, a ubiorą ją mieszkańcy

To będzie już piąta edycja akcji ubierania choinki na bytomskim dworcu PKP. 9 grudnia warto zabrać ze sobą dzieci, bo na miejscu będzie kilka atrakcji dla najmłodszych.

Byt choinka dworzec pkp 2016

W Bytomiu mamy już dwie choinki, które na stałe wpisały się w krajobraz naszego miasta. Pierwsza zawsze jest stawiana na Rynku. Znacznie młodsza jest druga, którą mieszkańcy mogą podziwiać w holu bytomskiej Dworca PKP przy Placu Wolskiego.

Wszystko zaczęło się w 2013 roku. Mieszkańcy naszego miasta domagali się remontu i aby zwrócić uwagę na problem, postawili w holu choinkę, którą następnie wspólnymi siłami ubrali. Akcja okazała się sukcesem. PKP obiecało, a potem przeprowadziło remont. Inicjatywa jednak tak się wszystkim spodobała, że powraca co roku.

9 grudnia bytomianie znowu spotkają się na dworcu PKP i będzie to już piąta edycja. Głównym celem będzie oczywiście strojenie drzewka, ale organizatorzy (Ino Bytom oraz Tomasz Kasperek) przygotowali kilka atrakcji, które mają przyciągnąć szczególnie rodziny z dziećmi.

Będzie śpiewanie kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wystąpi chór "Wrzos Jesieni" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będą także konkursy. Dzieci nie będą się nudzić, a do ich dyspozycji będą m.in. animatorzy, którzy zaproszą do tworzenia ozdób, czy pierników. Inni dziewczynkom będą zaplatać fantazyjne warkoczyki.

Na dworcu pojawią się nawet dwie gwiazdy, które dzieciom są bardzo dobrze znane. To Święty Mikołaj oraz bałwanek Olaf z Krainy Lodu.

9 grudnia w godzinach 12-17 pamiętajcie o zabraniu ze sobą ozdób świątecznych i wpadajcie na dworzec PKP.

fot. Facebook/Ino Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon