Kronika Policyjna: 4 grudnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 462693

Wpadł 59-letni włamywacz

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali włamywacza. 59-latek w nocy włamał się do dwóch piwnicy przy ul. Kochanowskiego. Łupem złodzieja padały przewody elektryczne, klucze nasadowe oraz tona węgla. Bytomianin odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Bytomscy policjanci z komisariatu przy ulicy Rostka zatrzymali włamywacza. 59-latek zerwał kłódki zabezpieczające drzwi od dwóch piwnic przy ul. Kochanowskiego. Złodziej zabrał przewody elektryczne, klucze nasadowe oraz tonę węgla. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na ponad tysiac złotych. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z komendy przedstawili mu już zarzuty. Teraz włamywacz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Pijany taksówkarz wiózł pasażerów

Bytomska drogówka zatrzymała pijanego taksówkarza, który wiózł klientów. 42-latek miał blisko jeden promil alkoholu w organizmie. Bytomianin stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.

W sobotę około południa jadącą ulicą Karola Miarki taksówkę zatrzymalido kontroli policjanci z bytomskiej drogówki. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko jeden promil alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że taksówkarz wiezie pasażerów. Stróże prawa zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy. Natomiast jego klienci zmuszeni byli zmienić środek transportu. Teraz bytomianin odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

29-latek ukrywał w piwnicy narkotyki

Policjanci z komisariatu w Szombierkach przejęli prawie 35 porcji narkotyków. Zatrzymano 29-latka, który amfetaminę ukrywał w piwnicy przy ul. Wytrwałych. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Mundurowi z komisariatu w Szombierkach sprawdzali piwnice ze względu na zdarzające się włamania. Podczas kontroli przy ul. Wytrwałych zauważyli w jednej z piwnic mężczyznę. Jak się okazało 29-latek ukrywał w niej narkotyki. Bytomianin trafił na komisariat. Po sprawdzeniu okazało się, że mundurowi przejęli blisko 35 porcji amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Kradzież prądu w Miechowicach

Policjanci z komisariatu w Miechowicach wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzież prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w mieszkaniu przy ul. Barlickiego. 46-latce grozi teraz do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu w Miechowicach przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicy Barlickiego. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili jeden przypadek podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącze zostało zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej 46-letniej kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci odzyskali telefon wart 1,5 tys. zł

Skradziony w połowie sierpnia bieżącego roku telefon komórkowy odzyskali kryminalni z komisariatu II przy ul. Chrzanowskiego. Sprzęt wartości 1.500 złotych wróci do właściciela. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

W połowie sierpnia br. policjanci zostali poinformowani o kradzieży telefonu komórkowego marki IPhone. Stróże prawa natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy oraz skradzionego przedmiotu. Kryminalni z komisariatu II przy ul. Chrzanowskiego w Bytomiu odzyskali łup. Komórka warta 1.500 złotych znajdowała się w posiadaniu 37-letniej mieszkanki Bytomia. Teraz prokurator zdecyduje o odpowiedzialności karnej kobiety za przestępstwo paserstwa. Śledczy z komisariatu nadal poszukują złodzieja. Sprawcy przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

Pijany kierowca w Stroszku

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał blisko 1 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Stróże prawa z komisariatu w Stroszku zatrzymali w środę wieczorem mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. Kierowcę do kontroli zatrzymali mundurowi przy ulicy Gabriela Narutowicza. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest pijany. 23-latek jadąc osobowym fordem miał blisko 1 promila alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec Bytomia odpowie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Kradli prąd w Miechowicach

Policjanci z komisariatu w Miechowicach wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 2 mieszkaniach. Sprawcom w wieku 47 i 48 lat grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu w Miechowicach przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicy Reptowskiej i Racławickiej. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 2 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom w wieku 47 i 48 lat grozi do 5 lat więzienia.

39-latka przeceniła ozdoby świateczne o ponad 200 zł

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 39-latkę. Kobieta wpadła w sklepie na gorącym uczynku oszustwa. Mieszkanka Zabrza chciał wzbogacić się o ponad 200 zł. Grozi jej teraz do 8 lat więzienia.

W poprzednią sobotę przed południem ochrona sklepu przy ul. Strzelców Bytomskich zauważyła jak kobieta oglądając ozdoby choinkowe zmienia ich metki cenowe. Kobieta za blisko kilkanaście artykułów zapłaciła niespełna 40 złotych. Po odejściu od kasy pracownicy ochrony sklepu ujęli kobietę oraz powiadomili stóży prawa. 39-latka został zatrzymany przez policjantów i przewieziona na komisariat. Jak ustalono zabrzanka chciała wzbogacić się o ponad 200 złotych zmieniając metki z ceną. Kobieta usłyszała już zarzut. Oszustka odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi jej do 8 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Kradziez torebki

Przechodnie pomogli zatrzymać złodzieja torebek

Pilne

W części miasta nie ma prądu. Awarię usuwa Tauron

Bytomski4 policja bytom

Zamiast stróżować okradł firmę

Bytomski2 zlodziej paliwa

Złapano złodzieja który kradł paliwo na...

Bytomski2 1405072766

Spłonął dach kamienicy

Bytomski2 1168412876

Zamiast skarpetek gumowe rękawiczki. Dzieci bez...