Przedwojenny Bytom w kalendarzu

Muzeum Górnośląskie w swoich zbiorach posiada unikatowe zdjęcia naszego miasta sprzed wielu lat. Teraz niektóre z nich można mieć na własnej ścianie. Muzeum stworzyło kalendarz z rzadko pokazywanymi fotografiami przedwojennego Bytomia.

Byt kalendarz muzeum bytom

Od czerwca Muzeum Górnośląskie w ramach projektu Camera Silesia prezentuje zdigitalizowane kopie archiwalnych fotografii przedstawiających Górny Śląsk na przestrzeni XIX i XX wieku. Na specjalnej stronie internetowej można zobaczyć zarówno kadry doskonale znane wszystkim ze starych pocztówek, jak i zwykłe zdjęcia pokazujące życie codzienne mieszkańców regionu. To fascynująca podróż w czasie.

Spośród zdjęć zaprezentowanych w Camera Silesia Muzeum Górnośląskie stworzyło kalendarz na przyszły rok. Na każdej karcie znajduje się duża reprodukcja. Są wśród nich przedwojenne fotografie placu Sikorskiego, Elektrociepłowni Szombierki, Rynku w Bytomiu, czy wspaniałego pałacu Tiele-Wincklerów w Miechowicach.

Mimo, iż kalendarz zawiera unikatowe zdjęcia, to jego cena jest zaskakująco niska. Można go kupić za zaledwie 10 złotych w gmachu głównym muzeum przy placu Sobieskiego 2 oraz w filii przy ulicy Korfantego 34.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom ulica Dworcowa 1

Ulica Dworcowa: znana od średniowiecza, piękna od 150 lat

Polsko-niemiecka granica w Bytomiu 1922-1939

Gdy Bytom leżał nad granicą. Zobaczcie, jak przebiegała

Plakat georg brueningj pg

Powstał film o nadburmistrzu Brüningu

Byt ecwis

Gdzie przetrzymywano internowanych w Bytomiu?...

Byt sanecki historia strzelcow bytomskich

Bytomski urzędnik napisał książkę

Byt palac zabezpieczony01

Pałac w Miechowicach wreszcie został zabezpieczony

Byt 11 rynek 1911 1913

7 wieków Rynku