Piękny hołd dla legendy Polonii. Kazimierz Trampisz ma własną ulicę

Rada Miejska przychyliła się do wniosku o nadanie imienia Kazimierza Trampisza jednej z ulic w naszym mieście. To piękny hołd dla wybitnej legendy piłkarskiej Polonii Bytom.

Byt trampisz kazimierz

12 sierpnia minęły trzy lata od śmierci Kazimierza Trampisza. Do dziś trudno uwierzyć, że tego wybitnego piłkarza nie ma wśród nas. Wszyscy go uwielbiali, a jego opowieści o czasach, gdy Polonia Bytom rządziła w Polsce, można było słuchać bez końca. Po Kaziu zostały wspomnienia, a także m.in. dwa tytuły mistrza Polski.

Na szczęście pamięć o tym nieprzeciętnym sportowcu jeszcze długo nie zginie. 27 listopada Rada Miejska przychyliła się do wniosku o nadanie jego imienia jednej z ulic w naszym mieście. Radni poparli pomysł, co oznacza, że w Stolarzowicach trafimy na ulicę Kazimierza Trampisza. To droga wewnętrzna na działkach o numerach 733/23, 850/15 i częściowo 1102/05.

- Przy wskazanej ulicy nie ma żadnych budynków, które wymagałyby zmiany adresu w wyniku nadania nazwy, tak więc nadanie nie spowoduje kosztów dla podmiotów zewnętrznych. Podjęcie uchwały nadającej nazwę ulicy jest celowe i w pełni uzasadnione, gdyż pozwoli na wprowadzenie właściwej numeracji porządkowej budynków, które już są i będą posadowione przy przedmiotowej drodze - czytamy w uzasadnieniu.

Trampisz jest kolejnym piłkarzem Polonii uhonorowanym w ten sposób. W Stolarzowicach swoje ulice mają także Walter Winkler oraz Edward Szymkowiak. Z kolei dd lat stadion przy ulicy Olimpijskiej nosi imię Edwarda Szymkowiaka. Warto jednak pamiętać o pozostałych legendach, których w bytomskim klubie nie brakowało.

fot. Youtube

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Konferencja przed meczem charytatywnym

Charytatywny mecz hokeja na lodowisku w Bytomiu

325772991 888726242154599 1219197356168465858 n

Polonia postawiła się Ruchowi. Wynik gorszy niż gra

DSC 3805

Gajda wszedł w buty Wolnego. Polonia nie zwalnia w III lidze

Bytomski4 pilka

Poloniści pewnie wygrali, Zieloni kolejny raz...

Bytomski2 pilka

Polonia Bytom wygrywa 4:0, a Szombierki 5:0

Polonia Bytom ma nowego sponsora technicznego

Polonia Bytom 2:2 Olimpia Grudziądz