Kronika Policyjna: 11 grudnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 464310

19-latek wpadł z narkotykami

Policyjni wywiadowcy z bytomskiej komendy zatrzymali 19-latka z narkotykami. Mieszkaniec Bytomia miał przy sobie prawie 70 działek dilerskich amfetaminy i marihuany. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu. Teraz mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z bytomskiego zespołu wywiadowczego w piątek wieczorem patrolowali ulice miasta. Przy ul. Powstańców Ślaskich zatrzymali do kontroli samochód. Jednym z pasażerów auta był 19-latek, który jak się okazało miał przy sobie narkotyki. Młodzieniec trafił do bytomskiej komendy. Po sprawdzeniu okazało się, że mieszkaniec Bytomia ma przy sobie blisko 70 porcji amfetaminy oraz marihuany. Bytomianin noc spędził w policyjnym areszcie. 19-latek usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu do 3 lat więzienia.

63-latek okradł swojego sąsiada

Policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali włamywacza. 63-latek początkiem grudnia włamał się do mieszkania swojego sąsiada przy ul. Składowej. Łupem złodzieja padł sprzęt RTV i AGD. Stróże prawa odzyskali skradzione przedmioty. Bytomianin odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Bytomscy policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zatrzymali włamywacza. 63-latek przy ulicy Składowej wybił szybę w oknie mieszkania swojego sąsiada. Złodziej zabrał sprzęt RTV oraz AGD. Stróże prawa odzyskali skradzione przedmioty. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z komendy przedstawili mu już zarzuty. Teraz włamywacz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Pijany 33-latek chciał ukraść piłę spalinową

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali pijanego złodzieja. 33-latek został ujęty na gorącym uczynku przez ochronę sklepu. Bytomianin chciał ukraść piłę spalinową wartą 600 zł. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W sobotnie popołudnie ochrona marketu budowlanego przy ul. Chorzowskiej w Bytomiu ujęła na gorącym uczynku złodzieja. Mężczyzna chciał ze skradzioną piłą spalinową przeskoczyć przez płot aby uciec ze sklepu. Tylko czujność pracowników ochrony zapobiegła kradzieży. Powiadomieni policjanci zatrzymali 33-latka. Jak się okazało bytomianin był pijany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu śledczy z komisariatu przedstawili mu zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zlikwidowano "lewe" podłączenia do prądu

Bytomscy stróże prawa wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 12 mieszkaniach. Sprawcom w wieku od 28 do 69 lat grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z bytomskich komisariatów przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicy Chełmońskiego, Powstańców Warszawskich, Przemysłowej, Małgorzatki, Żwirowej, Żeromskiego, Murarskiej, Stalmacha i Jochymczyka. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 12 przypadków podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom w wieku od 28 do 69 lat grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci zlikwidowali sklep z dopalaczami

Kryminalni z bytomskiej komendy zlikwidowali w centrum miasta sklep z dopalaczami. Policjanci przejęli ponad 350 sztuk opakowań. Ich wartość oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych. W ręce policjantów wpadł 22-letni chorzowianin.

Policjanci z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop sklepu, w którym sprzedawano dopalacze. Lokal znajdował się w jednej z kamienic w centrum Bytomia. Obserwacja tego miejsca utwierdziła stróżów prawa, że mają do czynienia z nielegalnie działającym sklepem. W mieszkaniu policjanci zatrzymali 22-latka oraz znaleźli ponad 350 sztuk opakowań z dopalaczami o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Okazało się, że mieszkanie było wynajmowane, a lokatorzy urządzili sobie z niego miejsce na handel dopalaczami. Teraz biegli wypowiedzą się czy substancje zawarte w zabezpieczonych środkach są zakazane. Od wyników analizy będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie. Zatrzymanemu chorzowianinowi może grozić nawet do 10 lat więzienia.

19-latek stracił prawo jazdy za prędkość

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu kierowcy toyoty. Mężczyzna nie dostosował się do obowiązujących przepisów i przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto mundurowi ukarali go mandatem karnym w kwocie 400 zł i 10 pkt. karnymi.

Do zdarzenia doszło w czwartek na ul. Strzelców Bytomskich w rejonie przejścia dla pieszych. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że 19-letni kierowca toyoty jechał ze znaczną prędkością w terenie zabudowanym. Stróże prawa przy użyciu "laserowego" urządzenia sprawdzili, jak szybko porusza się samochód. Okazało się, że bytomianin pędzi z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Kierowca posiadający uprawnienia od roku został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 złotych, 10 punktami karnymi i stracił prawo jazdy.

23-latek stracił prawo jazdy za prędkość

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu kierowcy. Mężczyzna nie dostosował się do obowiązujących przepisów i przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto mundurowi ukarali go mandatem karnym w kwocie 400 zł i 10 pkt. karnymi.

Do zdarzenia doszło we wtorek na ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Odrzańską. W miejscu, gdzie kilka dni wcześniej doszło do potrącenia pieszego. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że 23-letni kierowca jechał ze znaczną prędkością w terenie zabudowanym. Stróże prawa przy użyciu "laserowego" urządzenia sprawdzili, jak szybko porusza się samochód. Okazało się, że tarnogórzanin pędzi z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Kierowca posiadający uprawnienia od 4 lat został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 złotych, 10 punktami karnymi i stracił prawo jazdy.

Odzyskano telefon i zatrzymano 19-letnią złodziejkę

Skradziony w połowie października bieżącego roku telefon komórkowy odzyskali kryminalni z komisariatu II przy ul. Chrzanowskiego. Zatrzymano 19-letnią złodziejkę. Sprzęt wartości 1.000 złotych wróci do właściciela. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

W połowie października br. policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zostali poinformowani o kradzieży telefonu komórkowego marki LG. Stróże prawa natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy oraz skradzionego przedmiotu. Kryminalni z komisariatu odzyskali łup. Komórka warta 1.000 złotych znajdowała się w posiadaniu nowego właściciela. Obecny użytkownik posiadał legalny dowód zakupu telefonu wystawiony przez jeden z bytomskich lombardów. Idąc tym tropem śledczy trafili do osoby, która oddała ten telefon pod zastaw. Okazała się nią 19-letnia bytomianka, która otrzymała za niego 200 złotych. Stróże prawa zatrzymali kobietę i przewieźli ją do komisariatu. Z ustaleń śledczych wynika, że 19-latka podczas wspólnej imprezy zabrała telefon jednemu z jej uczestników. Bytomianka usłyszała już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

19-latek zatrzymany z marihuaną

Policjanci z komisariatu w Szombierkach przejęli prawie 35 gram marihuany. Zatrzymano 19-latka, który narkotyki ukrywał w mieszkaniu przy ul. Chełmońskiego. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Śledczy z komisariatu w Szombierkach zdobyli wiedzę, że w mieszkaniu przy ul. Chełmońskiego mogą być narkotyki. Stróże prawa przystąpili do działania. Jak się okazało 19-latek ukrywał w swoim pokoju blisko 35 gram marihuany. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Bytomskie NIE dla niebezpiecznych odpadów

Bytomscy policjanci wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz innymi jednostkami Policji prowadzili działania pn. "UTYLIZACJA 2017". Dotyczyły one kontroli ciężarówek mogących przewozić towary lub odpady niebezpieczne. Ponadto stróże prawa uczestniczyli w konferencji dotyczącej „Gospodarki odpadami”.

W ubiegły piątek bytomscy policjanci wspomagani przez mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz policjantów drogówki z komend miejskich z Sosnowca, Piekar Śląskich i Zabrza prowadzili działania pn. "UTYLIZACJA 2017". Stróże prawa od wczesnych godzin rannych kontrolowali bytomskie ulice. Sprawdzeniu poddawano pojazdy ciężarowe, które mogły przewozić towary lub odpady niebezpieczne. Skontrolowano 129 pojazdów w tym 104 ciężarówki. Zatrzymano dwa dowody rejestracyjne pojazdów. Mundurowi ujawnili 15 wykroczeń za, które nałożono mandaty karne. Sprawdzano czas pracy kierowców. 129 kierującym skontrolowano stan trzeźwości.

Ponadto 4 grudnia tego roku w Bytomiu zorganizowano konferencję dotyczącą "Gospodarki odpadami". Uczestniczył w niej Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka oraz policjanci z wydziałów wykroczeń, ruchu drogowego oraz zwalczającego przestępczość gospodarczą bytomskiej komendy. Bytomscy stróże prawa obecnie prowadzą 11 postępowań przygotowawczych oraz 8 spraw o wykroczenie związanych z nieprawidłową utylizacją odpadów.

Działania policjantów jak również konferencja związane są z nielegalnym deponowaniem odpadów na terenie Bytomia. W związku z powyższym zaistniała potrzeba prowadzenia wzmożonych kontroli stanu środowiska, w szczególności gospodarowania odpadami. Ponadto niezbędne są skuteczne kontrole podmiotów prowadzących działalność w zakresie gospodarowania odpadami. Prelegenci konferencji poruszyli tematykę prawnych i praktycznych aspektów dokumentowania zanieczyszczenia i pobierania prób środowiskowych w postępowaniach administracyjnych. Omówiono tematykę dostępnych narzędzi i rozwiązań prawnych w kontroli oraz zadania i uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego w zakresie kontroli przewozów odpadów.

Dawaj buty i bluzę!!!

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali dwóch 15-latków. Młodzieńcy tydzień temu napadli na swojego rówieśnika kradnąc mu buty i bluzę. Stróży prawa powiadomili nauczyciele ze szkoły w której uczy się pokrzywdzony. Policjanci odzyskali buty 15-latka.

Pedagodzy jednaj ze szkół w centrum Bytomia powiadomili policjantów o kradzieży, której ofiara padł 15-letni uczeń. Z relacji śledczych wynika, że chłopiec został napadnięty na ul. Józefczaka. Dwaj sprawcy zabrali mu buty i bluzę. Sprawą zajęli się kryminalni z komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich. W miniony poniedziałek rano stróże prawa zatrzymali dwóch 15-latków. Jeden z nich miał na sobie buty pokrzywdzonego. Napastnicy trafili do policyjnej izby dziecka. Śledczy ustalili, że jeden ze sprawców jest na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Policjanci przesłuchali 15-latków. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Jeden z napastników wrócił do domu natomiast drugi z nich trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Telefon na komisariat pomógł w zatrzymaniu włamywaczy

Mundurowi z komisariatu w Szombierkach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Złodzieje wpadli w ręce stróży prawa w samochodzie, który chcieli okraść. Pijani bytomianie w wieku 35 i 25 lat trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek wieczorem oficer dyżurny komisariatu w Szombierkach został powiadomiony, że jacyś mężczyźni prawdopodobnie okradają auto na parkingu przy ul. Zabrzańskiej. Natychmiast zostali skierowani we wskazane miejsce stróże prawa. Mundurowi z Szombierek zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Mężczyźni siedzieli w audi z którego chcieli ukraść radio samochodowe. Włamywacze trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało bytomianie w wieku 35 i 25 lat byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u nich od 1 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto śledczy z komisariatu ustalili, że chwilę wcześniej złodzieje włamali się do samochodu ciężarowego z którego ukradli narzędzia. Policjanci odzyskali ich łup. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed prokuratorem. Grozi im do 10 lat więzienia. Na uwagę zasługuje postawa mieszkańców dzielnicy. Anonimowy telefon na komisariat pomógł w zatrzymaniu sprawców na gorącym uczynku.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytom Sklep zoologiczny

Fatalne warunki w sklepie zoologicznym

Plac Słowiański

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. śmierci 12-latka

OSP Stolarzowice

OSP Stolarzowice w ścisłej czołówce wśród ochotników

Oslepiajace swiatla samochodu

Sprawdź czy nie oślepiasz

Ul chorzowska streetview

Jeden to za mało. Kierował mimo PIĘCIU zakazów!

Byt 174087934 199595191718003 6206107919792424593 n

Wiesz, gdzie mogą przebywać te osoby? Jak...