Nowoczesny sprzęt trafił do bytomskiego szpitala

Trzy materace Liftaem wraz z kompresorem zostały sprezentowane jednemu z bytomskich szpitali. Ten niepozorny sprzęt okaże się zbawieniem dla kobiet w ciąży z nadwagą.

Byt materac liftaem

W polskich szpitalach cały czas brakuje wielu rzeczy i każdy gest niesamowicie cieszy. Tym razem powody do zadowolenia mają pracownicy i pacjenci Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu.

Lekarze przy okazji niedawnego dnia wcześniaka mówili, że przydałby się im sprzęt o nazwie Liftaem. To nowoczesne materace, które świetnie sprawdzają się podczas transportu osób ciężarnych, a szczególnie kobiet, które mają nadwagę. Dzięki temu sprzętowi przenoszenie takich osób z łóżka szpitalnego na operacyjne jest o wiele prostsze i szybsze.

Jak informuje "Fakt" w sprawę zaangażowała się posłanka Barbara Dziuk. Na własną rękę znalazła darczyńcę, który na swoje barki wziął zakup aż trzech takich materacy wraz z kompresorami. Koszt jednego materaca do ponad 3 tys. złotych.

Sprzęt Liftaem sprawia, że można przenosić pacjentów z nadwagą bez nadmiernego wysiłku. Materac potrafi unieść człowieka, który waży 454 kg. Nowoczesny sprzęt, który używany jest w nielicznych polskich szpitalach, będzie także użyczany dla innych oddziałów bytomskiego szpitala.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon