Kronika Policyjna: 25 grudnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 466375

19-latek pijący alkohol na ławce trafił do izby wytrzeźwień

Bytomscy policjanci zatrzymali 19-latka z narkotykami. Młodzieniec pił alkohol w miejscu niedozwolonym i trafił do izby wytrzeźwień. Bytomianin dodatkowo miał przy sobie porcję marihuany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut oraz został ukarany manadtem karnym. Teraz za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

W czwartek po południu patrol mundurowych z komisariatu przy ul. Rudzkiego został wezwany na interwencję. Zgłaszających oburzyło, że młodzież pije alkohol w miejscu publicznym. Na miejscu okazało się, że 19-latek pije alkohol. Z uwagi, że młodzieniec był mocno pobudzony stróże prawa zdecydowali przewieźć go do izby wytrzeźwień. W trakcie jego kontroli okazało się, że ma on przy sobie porcję marihuany. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mundurowi ukarali go mandatem karnym za picie alkoholu w miejscu publicznym. Natomiast śledczy z komisariatu przedstawili mu zarzut za posiadanie narkotyków. Teraz młodzieniec odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Zderzenia aut na ul. Wrocławskiej

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności środowego wypadku z udziałem dwóch aut. Zdarzenie miało miejsce ok 13.30 przy ul. Wrocławskiej. Doszło do zderzenia skody, którą jechał 72-latek z hyundaiem kierowanym przez 57-latka. W wyniku zdarzenia pasażerowie skody doznali ogólnych potłuczeń ciała.

W środę ok. godziny 13.30 na ulicy Wrocławskiej miało miejsce zderzenie dwóch samochodów. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący skodą 72-latek zderzyła się z jadącym hyundaiem 57-latkiem. Kierowcy obu aut to bytomianie i byli trzeźwi. Teraz policjanci bytomskiej drogówki będą ustalać, kto nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku zdarzenia ogólnych potłuczeń ciała doznali dwaj pasażerowie skody. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśniają bytomscy stróże prawa.

Telefon na komisariat pomógł w zatrzymaniu włamywacza

Policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali włamywacza. 36-latek wybił szybę w toyocie z której zabrał gumy do żucia i butelkę wody mineralnej. Bytomianin mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie trafił do izby wytrzeźwień. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

We wtorek w nocy oficer dyżurny komisariatu przy ul. Chrzanowskiego został powiadomiony o włamaniu do auta. Natychmiast na ul. Wallisa zostali wysłani mundurowi z komisariatu. Policjanci potwierdzili włamanie do toyoty a po ustaleniu rysopisu włamywacza rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilkunastu minutach zatrzymano 36-latka. Mężczyzna był pijany i mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalono włamywaczy wybił szybę w aucie a z wnętrza zabrał paczkę gum do żucia oraz butelkę wody mineralnej o łącznej wartości 5 złotych. Bytomianin po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

39-latek okradł sklep z narkotykami w kieszeni

Stróże prawa z Szombierek zatrzymali 39-latka z narkotykami. Mężczyzna najpierw ukradł ze sklepu przy ul. Zabrzańskiej artykuły spożywcze a później trafił do policyjnego aresztu. 39-latek usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

We wtorek po południu mundurowi z komisariatu w Szombierkach zostali wezwani do sklepu przy ul. Zabrzańskiej. Stróże prawa legitymowali mężczyznę, który ukradł artykuły spożywcze. 39-latek został ujęty przez ochronę sklepu. Policjanci ukarali go mandatem karnym w kwocie 200 złotych. W trakcie dalszej jego kontroli okazało się, że ma on przy sobie narkotyki. Mundurowi przewieźli 39-latka do komisariatu. Tam ustalono się, że bytomianin miał przy sobie blisko 80 działek dilerskich amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 39-latek usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Złodziej wrócił do sklepu w którym okradł sprzedawczynię

Policjanci z komisariatu zatrzymali złodzieja. 37-latek w ubiegłym tygodniu okradł sprzedawczynię w sklepie przy ul. Krakowskiej. Pomocny w zatrzymaniu bytomianina był sklepowy monitoring. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu stróże prawa z komisariatu przy ul. Rostka zostali powiadomieni o kradzieży w sklepie. Łupem złodziej padł portfel z dokumentami, gotówką oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzoną okazała się sprzedawczyni jednego ze sklepów przy ul. Krakowskiej. Policjanci zapoznali się z zapisem kamery sklepowej. Rozpoczęto poszukiwanie złodzieja. W miniony poniedziałek obsługa sklepu w którym okradziono ekspedientkę rozpoznała złodzieja. Sklep zamknięto i natychmiast powiadomiono stróży prawa. Policjanci zatrzymali 37-latka. Z relacji śledczych wynika, że dokumenty wyrzucił, pieniądze w kwocie ponad 100 zł wydał a telefon sprzedał. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Złodziej usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Bytomska drogówka zatrzymała w miniony poniedziałek 30-latka, który kierował samochodem nie posiadając uprawnień. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli przy ul. Konstytucji. Jak się okazało zabrzanin ma zabrane prawo jazdy przez sąd. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali w poprzedni poniedziałek wieczorem na ulicy Konstytucji do kontroli osobowego volkswagena. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nim 30-latek nie posiada uprawnień. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że zabrzanin ma zabrane prawo jazdy przez sąd. Mężczyzna odpowie teraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawą zajmują się teraz śledczy z komisariatu w Szombierkach. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja alkomat

Ponad 100 policyjnych kontroli i trzy osoby zatrzymane

Bytom park kachla zatrzymanie

Nowe informacje w sprawie incydentu na basenie

Bytom. Ul. Zabrzańska

Samochód na boku. Ul. Zabrzańska już przejezdna

Nietrzezwi kierowcy w Bytomiu

Kontrole trzeźwości w Bytomiu

Bytom Odnaleziono zaginioną 14 latkę

Zaginiona 14-latka z Bytomia odnalazła się… w Niemczech

Ludzik Bytom 5

Odblaskowe ludziki ostrzegają w Bytomiu kierowców