Bytomska policja ma nowy bat na kierowców

Nowy rejestrator prędkości trafił do bytomskiej drogówki. Jego zaletą nie tylko jest to, że dokładnie mierzy prędkość, ale także rejestruje obraz, co rozwiąże wiele problemów.

Byt laser policja

Policja w Bytomiu ostatnio nie ma prawa narzekać. Jeszcze w grudniu funkcjonariusze otrzymali aż sześć nowych radiowozów, które już patrolują nasze ulice. Teraz uzupełniono wyposażenie drogówki, która dostała nowoczesny laser do rejestrowania prędkości.

Kierowcy poruszający się po bytomskich drogach muszą mieć się na baczności, bo to urządzenie bardzo dokładne. Nie tylko z dużą dokładnością dokonuje pomiaru prędkości, ale także rejestruje obraz, co rozwiąże wiele problemów.

W przypadku starszych urządzeń dochodzi do sytuacji, że laser mierzy prędkość innego samochodu. Wówczas trudno udowodnić, że to nie my jechaliśmy za szybko. Nowy sprzęt dokładnie pokazuje, które auto zostało poddane kontroli. W dodatku łatwiej udowodnić, kto w danym momencie prowadził pojazd.

- Urządzenie dokładnie wskazuje, kto w danym momencie faktycznie popełnia wykroczenie na drodze. Film wideo rozwiewa w tej kwestii wszelkie wątpliwości - mówi w portalu naszemiasto.pl mł. asp. Wojciech Włodzyński z bytomskiej drogówki.

Laser ma zasięg do 1200 metrów. Już był testowany na bytomskich drogach i policjanci przekonali się, że to skuteczna broń w walce z kierowcami, którzy łamią przepisy.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt most swietokrzyski 2011

Bytomianin skoczył z mostu. Nie żyje.

Byt policja bytom

Kronika Policyjna: [przegląd] 13 marzec

Przejęto narkotyki warte prawie 400 tys. złotych

Amatorzy cudzej własności zatrzymani

Bytomski5 DSC 7256

Twoje oczko w głowie to Twój samochód? Uważaj,...

Bytomski5 39 223102

Stroszek: Pościg policyjny za złodziejem