Oberschlesien zagra na bytomskim finale WOŚP

Miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wróci do Muszli Koncertowej w Parku Kachla. Koncerty i inne atrakcje potrwają przez kilka godzin. Oczywiście nie zabraknie licytacji i światełka do nieba.

Byt badura wosp

26. finał WOŚP w naszym mieście organizuje bytomski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego. Celem tegorocznej zbiórki będzie wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wsparcie otrzymają podstawowe oddziały neonatologiczne. W Bytomiu kwestować będzie aż 250 wolontariuszy, których spotkamy w niedzielę na ulicach całego miasta.

Jak co roku zbiórce będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia. Pierwszą atrakcję przygotowuje Stowarzyszenie Rowerowy Bytom, które znane jest z comiesięcznych mas krytycznych. Miłośnicy dwóch kółek o 11:00 zbiorą się na Rynku, aby wspólnie przejechać 20-kilometrową trasę z postojami w Stroszku i Miechowicach (zobacz mapę). O bezpieczeństwo rowerzystów zadba Policja, Straż Miejska oraz ambulans medyczny firmy Promed. Przejazd zakończy się w parkowej muszli koncertowej o 13:30, gdzie na uczestników będzie czekać poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie.

Właśnie na ternie Muszli Koncertowej przy ul. Chrzanowskiego będzie mieć miejsce finał tegorocznej zbiórki WOŚP w Bytomiu. Niedługo po przyjeździe rowerzystów rozpoczną się tam koncerty. Na scenie zobaczymy następujących wykonawców: Jankes, FRG, De Łindows, Chaos, Coria oraz Oberschlesien w roli gwiazdy wieczoru. O 18:30 odbędzie się licytacja przedmiotów przekazanych na WOŚP, a dochód z niej zostanie przekazany na cel tegorocznej zbiórki. Na 20:00, jak w całej Polsce, zaplanowane jest Światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków.

W międzyczasie po szynach w Bytomiu i Chorzowie będzie kursować zabytkowy tramwaj typu N. Po raz pierwszy odjedzie z placu Sikorskiego o 11:20. Po drodze będzie zahaczać o Stroszek, Szombierki i Łagiewniki. Przejazd wiekowym wagonem będzie bezpłatny, lecz pasażerowie będą mogli odwdzięczyć się za jazdę wrzucając datki do puszek WOŚP.

rozklad jazdy wosp 2018 m

Przez całą niedzielę ulice, place i centra handlowe Bytomia będzie pilnować zwiększona liczba patroli Policji. Mundurowi przestrzegają wolontariuszy, aby nie prowadzili zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, źle oświetlonych, bądź uznawanych w powszechnej opinii za niebezpieczne i żeby zawsze chodzili w towarzystwie innych osób.
Z kolei darczyńcy powinni zwracać uwagę, czy wolontariusz, któremu przekazują pieniądze posiada w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, logiem WOŚP, a skarbonka jest zabezpieczona banderolami fundacji i oznaczona numerem kwestującego. W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza należy poinformować o tym Policję pod numerem telefonu 997 lub 112.

fot. Roman Badura

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Krystian Ochman

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022!

Kalendarz Muzeum Górnośląskiego na 2022 rok

Świetny kalendarz ze starymi zdjęciami Bytomia

Byt Be Funky collage 88

Uczniowie bytomskiego Muzyka stypendystami...

Byt balet

Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował...

Byt kk

Lokal na kulturę: powstanie Koci Gościniec i...

Byt beuthensingiel

Zespół Beuthen nakręcił teledysk podczas...

Byt people 2590551 1280

Kaj się bawić 17 stycznia – 19 stycznia