Bytomianie uzbierali rekordową kwotę [FOTO]

W tym roku bytomski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadził rekordową kwotę. Wysiłki wolontariuszy i dobre serca mieszkańców pozwoliły przekroczyć okrągłą sumę 100 tysięcy złotych. I to znacznie!

Podczas 26. finału WOŚP w całej Polsce udało się uzbierać o 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem. Łącznie w ciągu niedzielnej zbiórki Polacy w kraju i zagranicą wrzucili aż 81 423 542 zł. To jednak nie koniec, ponieważ wciąż trwają m.in. internetowe licytacje i ostateczną kwotę 26. finału poznamy na początku marca.

Celem tegorocznej zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wsparcie mają otrzymać podstawowe oddziały neonatologiczne w całej Polsce. Fundacja Jurka Owsiaka już siedmiokrotnie zbierała pieniądze na sprzęt dla noworodków, lecz ostatnim razem było do w 2013 roku. Od tego czasu minęło już 5 lat, a w międzyczasie w medycynie nastąpił znaczący rozwój nowoczesnych technik leczenia i opieki nad noworodkami i wcześniakami, dlatego polskie szpitale znów wykazują zapotrzebowanie w tym zakresie.

W Bytomiu udział w zbiórce brało 250 wolontariuszy. Ich pracę koordynował sztab zorganizowany przez tutejszy Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego. Niewiele brakowało, a w tym roku kweście w naszym mieście nie towarzyszyłaby impreza z koncertami. W ostatniej chwili władze miasta zdecydowały się pomóc w organizacji finału, dzięki czemu na terenie Muszli Koncertowej w Parku Kachla przez całe niedzielne popołudnie odbywały się koncerty zespołów Jankes, FRG, De Łindows, Chaos i Coria, natomiast w roli gwiazdy wieczoru wystąpił Oberschliesien.

Mimo mrozu około pięćdziesięciu rowerzystów przejechało 20-kilometrową trasę dookoła miasta z metą w parku miejskim, gdzie na późniejszych koncertach świetnie bawiło się kilkadziesiąt kolejnych osób. Wieczorem pomiędzy występami odbyła się licytacja, na którą podarowano m.in. gitarę elektryczną podpisaną przez Andrzeja Nowaka - lidera zespołów TSA i Złe Psy, gadżety DYM KNF, vouchery do studia tatuażu i salonów kosmetycznych, zaproszenia na kolację do restauracji, roweru treningowego, czy książki z autografem Czesława Langa. Finał zwieńczyło Światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków.

W tym roku bytomski sztab WOŚP pobił swój rekord. Przez całą niedzielę wolontariuszom udało się uzbierać aż 110 507 zł. Dla porównania w ubiegłym roku zbiórkę zakończono z kwotą 98 326 zł, a w 2016 r. uzbierano 99 641 zł. To spory postęp, który pokazuje, że bytomianie mają wielkie serce :).

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 1920x1200

WOŚP zagra w Bytomiu

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

30 wosp

Trwa finał WOŚP w Bytomiu. Co będzie się działo?

Byt 25 wosp bytom

Bytomianie znów uzbierali 100 tys. dla WOŚP!...

Zdjęcie Główne

Zajęcia dla każdego tylko w bytomskim Klubie SEZAM

Byt dworzec bytom ludzie

Wolne niedziele szansą dla bytomskiego dworca

Byt kalendarz petralana

Śląsk nabiera kolorów