Tragedia w Bobrku: pobite przez matkę niemowlę zmarło

4-miesięczna dziewczynka, która trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy, zmarła po prawie dwutygodniowej walce o życie. Policja nadal próbuje ustalić, co wydarzyło się w mieszkaniu przy ulicy Glinki.

Bytomiem wstrząsnęła tragedia, która wydarzyła się 9 stycznia w jednym z mieszkań w dzielnicy Bobrek. Policja otrzymała wezwanie od 34-letniego mężczyzn, który zauważył, że jego 4-miesięczna córeczka nie oddycha. Dziecko z ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala w Chorzowie.

Funkcjonariusze już na miejscu przebadali ojca, który miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijana była także matka, która miała 1,5 promila. Podczas ustalania okoliczności zdarzeń okazało się, że to właśnie matka miała dotkliwie pobić swoją córkę.

Niemowlę przez wiele dni walczył w szpitalu o życie. Niestety, jak informuje portal naszemiasto.pl, dziewczynka zmarła w szpitalu.

Policja cały czas bada sprawę. 25-letnia matka składała sprzeczne zeznanie i nie pokrywają się one z ustaleniami dowodowymi. W dodatku tuż po zatrzymaniu kobieta nie potrafiła opowiedzieć, co się stało.

Mieszkance Bobrka już postawiono zarzuty, za które groziło jej do 10 lat więzienia. Jej konkubentowi groziło 5 lat pozbawienia wolności. W wyniku śmierci niemowlęcia zarzuty mogą zostać zmienione. Para wychowywała także 2 i 6-letnie dzieci, które trafiły do pogotowia opiekuńczego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 39 522958

Kronika Policyjna: 15 października [przegląd]

Byt policja tasma

Już po sekcji zwłok. Tajemnica tragedii z...

Byt policja judoka

Postawa godna naśladowania. Judoka ruszył w...

Byt 39 467741

Kronika Policyjna: 8 stycznia [przegląd]

Byt pijany kierowca1

Pijany kierowca zdemolował ulicę [ZDJĘCIA]

Byt wybuch stroszek09

Na Stroszku eksplodował gaz [ZDJĘCIA]