Kronika Policyjna: 29 stycznia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 472081

Pijany wandal wybił szybę i usnął w aucie

Policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali na gorącym uczynku wandala. 27-letni mężczyzna wybił szybę w toyocie przy ul. Kruczkowskiego. Mężczyzna był pijany i usnął w aucie. Badanie alkomatem wskazało u niego 1,5 promila alkoholu. Wandal usłyszał już zarzut. Starty jakie wyrządził to blisko 1 tys. złotych. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W niedzielę nad ranem oficer dyżurny komisariatu przy ul. Chrzanowskiego dostał telefoniczne zgłoszenie o załączonym alarmie w samochodzie przy ulicy Kruczkowskiego. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali stróże prawa z komisariatu. Policjanci zauważyli osobową toyotę z wybitą szybą. Dalsze zdziwienie policjantów nastąpiło jak zauważyli, że w środku śpi mężczyzna. Jak ustalili stróże prawa, bytomianin wybił szybę w samochodzie i usnął w jego wnętrzu. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Starty jakie wyrządził oszacowano na blisko 1 tysiąc złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

34-latek ukradł ponad 100 litrów oleju silnikowego

Bytomscy policjanci zatrzymali 34-latka. Mężczyzna kradł ze stacji paliw olej silnikowy. Bytomianin ukradł ponad 100 litrów wartych blisko 3 tys. zł. Złodziej usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskich komisariatów poszukiwali złodzieja, który kradł olej silnikowy ze stacji paliw. Policjanci odnotowali kilkanaście takich kradzieży. Śledczy ustalili, że mężczyzna ukradł ponad 100 litrów oleju silnikowego wartego blisko 3 tysiące złotych. Pomocny w ustaleniu mężczyzny i jego zatrzymaniu był zapis z kamer monitoringu stacji. Złodzieja poszukiwali policjanci z komisariatu w Stroszku oraz dwóch komisariatów w centrum miasta. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Pijany kierowca miał 2,5 promila

W ręce bytomskiej drogówki wpadło 2 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,8 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Bytomscy policjanci z drogówki w weekend zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochody po pijanemu. Pierwszy to 41-letni mieszkaniec Miasteczka Śląskiego, który ranem jechał dostawczym fiatem. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na ulicy Suchogórskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Drugim amatorem jazdy „na podwójnym gazie” okazał się 33-latek. Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany do kontroli przez drogówkę na ulicy Konstytucji. Kierujący osobowym peugeotem miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Policjanci przejęli ponad kilogram amfetaminy

Policjanci z Szombierek przejęli amfetaminę, z której można było sporządzić nawet 11 tys. porcji dilerskich oraz blisko 40 „działek” marihuany. Mundurowi zatrzymali 8 mężczyzn w wieku od 19 do 55 lat, którzy handlowali narkotykami. Najstarszy z nich, decyzją sądu, trafił do aresztu. Bytomianom grozi teraz do 10 lat więzienia.

Stróże prawa z komisariatu w Szombierkach prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. W ich wyniku w ciągu tygodnia zatrzymali łącznie 8 osób w wieku od 19 do 55 lat. Bytomianie handlowali zakazanymi substancjami. Policjanci przejęli narkotyki, z których można było sporządzić prawie 11 tysięcy działek dilerskich amfetaminy i blisko 40 porcji marihuany, kilka tabletek ekstazy oraz kilkaset złotych. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, to prawie 45 tys. zł. Zatrzymani mieszkańcy Szombierek trafili do policyjnego aresztu. Dodatkowo śledczy ustalili, że jeden z nich - 20-latek - kilka dni przed zatrzymaniem wyłudził z banku kredyt na kwotę 10 tys. zł. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu 55-letni diler zastał tymczasowo aresztowany. Teraz bytomianie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Dozór dla 27-latka za znęcanie się nad ojcem

Bytomscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne nad swoim ojcem. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny , nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do ojca. Grozi mu teraz do 5 lat za kratkami.

Stróże prawa z komisariatu w Szombierkach przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od 60-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Bytomia zgłosił, że mieszkający z nim przy ul. Zabrzańskiej jego 27-letni syn znęca się nad nią. Z relacji śledczych wynika, że mężczyzna znęca się nad ojcem psychicznie od grudnia 2016 roku. Podejrzany stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do ojca. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Poszukiwani sprawcy potrącenia pieszych w Stroszku

Bytomscy policjanci poszukują sprawców potrącenia pieszych w Stroszku. Do zdarzeń doszło 24 i 25 stycznia br w rejonie ul. Strzelców Bytomskich a ul. Długa. Pokrzywdzona to 17 latka oraz 53-latek. W obu przypadkach kierowcy uciekli z miejsca wypadku. Świadków zdarzeń prosimy o kontakt.

W środę około godz. 17.00 przy ul. Długiej 17-latka przechodziła przez pasy mając zielone światło. Bytomianka została potrącona będąc na przejściu dla pieszych. Kierowca nie zatrzymał się i uciekł pozostawiając dziewczynę na jezdni. 17-latka z urazem nogi trafiła do szpitala. Kolejno dzień później około godz. 7.00 53-latek przechodził przez jezdnię w rejonie skrzyżowania ul. Długiej z ul. Strzelców Bytomskich. Mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy koloru czarnego. W tym przypadku kierowca również uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. Bytomianin z urazem nogi trafił do szpitala. Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają teraz oba wypadki oraz poszukują kierowców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia.

Świadków zdarzeń lub osoby mające wiedzę co do okoliczności wypadków prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bytomiu ul. Powstańców Warszawskich 74 tel. 32 388 82 55 lub Komisariatem V Policji w Bytomiu pl. Żeromskiego 8 tel. 32 396 39 10.

Policjanci przejęli ponad 4,2 tys. papierosów i 21,5 kg tytoniu

Policjanci z Bytomia przejęli ponad 4,2 tys. papierosów oraz 21,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zatrzymali 49-letnią kobietę, która w mieszkaniu przy ul. Piecucha ukrywała kontrabandę. Wartość przejętego towaru, to blisko 18 tys. zł. Teraz kobiecie grozi wysoka grzywna.

Bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań przy ul. Piecucha mogą znajdować się "lewe" papierosy. Stróże prawa wkroczyli do akcji. W mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 4,2 tysiąca sztuk papierosów oraz 21,5 kilograma tytoniu niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość przejętego towaru oszacowano na blisko 18 tysięcy złotych. Stróże prawa z komendy zatrzymali 49-letnią bytomiankę. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej wysoka grzywna.

Pijany kierowca w Stroszku

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali pijanego kierowcę. 22-letni amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Stróże prawa z komisariatu w Stroszku zatrzymali we wtorek wieczorem mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. Kierowcę do kontroli zatrzymali mundurowi przy ulicy Strzelców Bytomskich. Wtedy okazało się, że mieszkaniec Radzionkowa jest pijany. 22-latek jadąc osobowym renaultem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Poszukiwany 25-latek jechał pijany i bez prawa jazdy

Bytomscy policjanci zatrzymali 25-latka. Mieszkaniec województwa małopolskiego jechał pijany volkswagenem mając sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Ponadto mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary więzienia. Teraz 25-latkowi grozi do 3 lat za kratkami.

W poprzedni poniedziałek po południu mundurowi z bytomskiej drogówki przy ul. Olszewskiego zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierował nim 25-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Jak się okazało mężczyzna nie ma prawa jazdy i posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto od kierowcy stróże prawa wyczuli woń alkoholu. Badania alkomatem wykazało u niego ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Dalsza jego kontrola wykazała, że jest on poszukiwany do odbycia kary więzienia w małopolskim zakładzie karnym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia samochodu grozi mu do 3 lat więzienia.

Kradzież prądu w Miechowicach

Policjanci z Miechowic wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzież prądu. „Lewe” podłączenie zlikwidowano w mieszkaniu przy ul. Reptowskiej. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu z Miechowic przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Reptowskiej. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili przypadek podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącze zostało zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat więzienia.

Zderzenie ciężarówek

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem dwóch aut. Zdarzenie miało miejsce rano przy ul. Miechowickiej. Doszło do zderzenia ciężarówek. W wyniku zdarzenia kierujący mercedesem 47-latek doznał urazu nogi.

W poprzedni poniedziałek ok. godziny 9.00 na ul. Miechowickiej miało miejsce zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący mercedesem 47-latek prawdopodobnie nie zachował należytej odległości przed jadącym przed nim kierowcą Man-a. Doszło do zderzenia pojazdów. Kierowcy obu aut byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia urazu nogi doznał kierujący mercedesem. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśniają bytomscy stróże prawa.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Mężczyzna utopił się w bytomskim Stawie Północnym

Bytom. Mężczyzna utopił się w Stawie Północnym

Liwia Szczerba z Bytomia zagibnęła

Zaginęła 11-letnia Liwia Szczerba z Bytomia

Pościg ulicami Chorzowa zakończony w Piekarach

Pościg za fiatem ulicami Chorzowa, Bytomia oraz Piekar

Pożar Piłsudskiego Bytom

Pożar mieszkania w centrum Bytomia 17 stycznia

Zaginiona alicja suchocka

Zaginęła 14-letnia Alicja z Bytomia

Kolizja na Suchej Górze

Zderzenie czterech samochodów na Strzelców Bytomskich