Nowy sprzęt w bytomskim szpitalu. Kosztował prawie 3 mln zł!

Nowoczesny tomograf trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Dzięki tej maszynie lekarze będą mogli wykonywać dokładniejsze badania i w znacznie krótszym czasie.

Byt tomograf wss nr4

Nowoczesny tomograf komputerowy do tanich nie należał, bo jego koszt to aż 2,8 mln złotych. Środki udało się jednak pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego i dzięki temu pacjenci będą korzystali ze sprzętu, który jest dokładniejszy i szybszy od dotychczasowego.

Tomograf najlepiej sprawdza się w diagnozowaniu chorób kardiologicznych oraz neurologicznych. Pozwala on wykryć większość schorzeń w tym udary, czy guzy mózgu. Nowoczesny sprzęt cechuje m.in. szybkość działania, bo badanie głowy można wykonać nawet w dwie sekundy.

- Badania wykonane nowym tomografem są dokładniejsze i szybsze. System zapewnia niskie zużycie energii, niewielką dawkę promieniowania oraz możliwość wykonywania skanów bez konieczności wstrzykiwania dużej ilości środka kontrastowego - mówi dr Marcin Trzepaczyński, kierownik Zakładu Radiologii w WSS 4 (za szpital4.bytom.pl).

Zakupiony aparat sprawdza się także w diagnostyce naczyniowej, a także dzięki niemu łatwiej wykryć m.in. tętniaki w obrębie aorty piersiowej i brzusznej. To nie wszystko, bo można również wykonywać nim diagnostykę układu oddechowej.

- Cieszy nas rozwój i inwestycje w prowadzonych przez Samorząd Województwa Śląskiego placówkach medycznych, z korzyścią dla wielu mieszkańców całego regionu. W minionych trzech latach służba zdrowia była dla nas priorytetem i nic się w tym względzie nie zmieni. W tym czasie zaangażowano ponad 170 mln zł w placówki lecznicze. Kolejnych siedem milionów wsparło programy zdrowotne oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych - podsumowuje wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka.

fot. szpital4.bytom.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sylwia Mrochem z Bytomia z tytułem wicemiss Slaska

Sylwia Mrochem z Bytomia zdobyła tytuł wicemiss Śląska

Rusztowania przy szpitalu gorniczym

Zrujnowane skrzydło Szpitala Górniczego do remontu

Sanepid rozdaje ulotki

Bytomski sanepid namawia uchodźców do szczepień

Make My Day Zdjęcie główne

Makijaż ślubny? Tylko w Make My Day – Make Up & Beauty

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Bytom

Szpital w Bytomiu wstrzymuje odwiedziny chorych

Szpital zakazny bytom

W bytomskiej „jedynce” znów działa oddział covidowy

Byt szpital specjalistyczny nr 1

Szpital Specjalistyczny nr 1 z certyfikatem ISO