Będzie nowe boisko piłkarskie w Miechowicach

Niebawem w Bytomiu będziemy mieli trzy boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią z prawdziwego zdarzenia. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę boiska treningowego Silesii Miechowice.

Byt stadion silesia miechowice

Pierwsze informacje na temat tej inwestycji pojawiły się niespełna dwa lata temu. Wówczas udało się zapewnić finansowe wsparcie ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z jego budżetu na przebudowę boiska piłkarskiego udało się pozyskać 1,9 mln złotych.

Cała inwestycja ma się zamknąć w kwocie 4,2 mln zł. Pozostałe 2,3 mln zł będzie pochodziło z miejskiej kasy. Środki zaplanowano w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Sprawa właśnie ruszyła, bo 30 stycznia ogłoszono przetarg na gruntowną modernizację.

Chodzi o boisko treningowe na terenie stadionu Silesii Miechowice, które nazywane jest "dolnym boiskiem". To miejsce niebawem zmieni się nie do poznania. Zamiast klepiska będzie nawierzchnia z trawy syntetycznej, która spełnia wymogi FIFA Quality Concept for Football Turf.

Boisko zostanie wyposażone w ogrodzenie, piłkochwyty, trybunę dla 200 kibiców, a także oświetlenie na poziomie 200 luksów i sprzęt sportowy. W dodatku obiekt będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

To oznacza, że niebawem w Bytomiu będziemy mieli trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią z prawdziwego zdarzenia. Obecnie do użytku jest jedynie obiekt w Szombierkach, z którego korzystają wszystkie miejskie kluby. Rozpoczęły się także prace związane z przebudową boiska na ulicy Piłkarskiej przy stadionie Polonii Bytom. Dzięki temu wszystkie bytomskie drużyny piłkarskie w końcu będą miały zapewnioną godną bazę, która największe oblężenie przeżywa w okresie jesienno-zimowym.

Sympatycy Silesii Miechowice z niecierpliwością oczekują także na remont głównej płyty stadionu. Szkody górnicze sprawiły, że na boisku jest mnóstwo nierówności, a między jedną a drugą bramką jest znaczna różnica wysokości. Sfinansowanie tej inwestycji spoczywa na barkach Kompanii Węglowej. Plan jest taki, by prace rozpoczęły się po otwarciu boiska ze sztuczną nawierzchnią, aby wszystkie zespoły miechowickiego klubu miały gdzie trenować i grać w lidze.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pb

Najstarsze Derby Śląska. Polonia Bytom zagra o...

Byt pilka choragiewka

Piłka nożna: wszyscy już walczą o ligowe punkty

Byt pilki bramka polonia

Piłka nożna: Polonia o jedno zwycięstwo od...

Byt 42206678 2237999813095357 3813316546596438016 n

Hokej: bytomianki zaczynają walkę o ósme...

Byt lodowisk wizualizacja1

Nowy dom dla hokeistów? Jest nadzieja na nowe...

Byt boisko sztuczna 01

Boisko ukończone. Piłkarze już grają i trenują...

Byt amatorzy hokej polonia

Hokeiści Polonii mistrzami Polski amatorów!