Od pomysłu do sukcesu - darmowe szkolenia w Agorze

Marzysz o własnej firmie, ale nie wiesz od czego zacząć? Dowiedz się, jak urzeczywistnić swoje plany. W Agorze Bytom trwa cykl bezpłatnych szkoleń „Kreator sukcesu”. Towarzyszy mu konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – trzech uczestników otrzyma pakiet preinkubacji firmy.

Byt szkolenia biznesowe agora

Pierwsze szkolenie „Kreator sukcesu” zgromadziło 75 uczestników. Tematem przewodnim było pozyskiwanie klientów bez inwestowania dużych środków finansowych. Spotkanie przyciągnęło nie tylko osoby, planujące założenie własnego biznesu, ale również pracowników i pracodawców, którzy myślą o rozwoju. Kolejne szkolenie z cyklu odbędzie się już 1 lutego w Agorze Bytom.

- Podczas drugiego spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie zaplanować własny biznes. Poznają metodę „lean startup”, która zwiększa szanse na powodzenie, a także Strategie 4 Pytań i MVP, które w prosty sposób sprawdzają pomysły początkujących przedsiębiorców - mówi Mariusz Malicki, dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości na Śląsku. - Nie zabraknie inspirujących przykładów i praktycznej wiedzy przedstawianej w bardzo przystępny sposób - dodaje.

Najbliższe spotkanie poprowadzi Michał Kucharski - właściciel firmy, która zajmuje się organizującą eventów, a także trener biznesowy i wykładowca akademicki. Na śląskich uczelniach prowadzi przedmioty o tematyce związanej z przedsiębiorczością i biznesem. Od lat dzieli się wiedzą z osobami chcącymi rozpocząć swoją biznesową przygodę.

- Dzięki współpracy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości możemy zapewnić niezbędne wsparcie, zarówno debiutującym przedsiębiorcom, jak również osobom, które już działają, ale chcą rozwinąć skrzydła - mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. - Warto być z nami, tym bardziej, że całości towarzyszy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami - dodaje.

Trzech uczestników konkursu bezpłatnie i w bezpiecznych warunkach przetestuje swój pomysł biznesowy, bez konieczności zakładania działalności gospodarczej. Zwycięzcy skorzystają również z szeregu usług świadczonych przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. W skład pakietu nagród wchodzi możliwość korzystania z osobowości prawnej AIP i tym samym prowadzenia pełnowartościowego biznesu bez otwierania działalności gospodarczej. Zwycięzcy otrzymają wsparcie we wszystkich sprawach związanych z prowadzeniem firmy, między innymi w księgowości. Zyskają dostęp do w pełni wyposażonej przestrzeni biurowej w centrum Bytomia oraz sal konferencyjnych. Nagroda obejmuje również konsultacje biznesowe - możliwość umawiania się na spotkania doradcze z mentorami z różnych dziedzin, a także uczestnictwa we wszystkich warsztatach i wydarzeniach „Inkubatorów”.

Kolejne spotkania zaplanowano na 15 lutego, a także 1 i 8 marca. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, co zrobić, by uniknąć najczęściej popełnianych przez przedsiębiorców błędów w umowach. Nauczą się również projektować własny model biznesowy, a także rekrutować, motywować i utrzymywać pracowników.

Zapisy oraz informacje o konkursie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i Agory Bytom są dostępne na stronie internetowej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon