Aż dwóch bytomian w "Top Chef"!

Byt jaroslaw sliwka krzysztof konieczny

Właśnie rusza siódma edycja kulinarnego show w telewizji Polsat. Wśród uczestników znalazło się aż dwóch bytomian. Pierwszy odcinek programu już dziś wieczorem!

"Top Chef" jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych programów kulinarnych na świecie. Format stworzyła amerykańska telewizja Bravo, która emituje ten show już od 12 lat. "Top Chef" tak bardzo przypadł do gustu publiczności, że oprócz piętnastu sezonów oryginalnej wersji stworzono szereg odmian i sprzedano licencję do ponad 20 krajów na całym globie.

W Polsce program jest pokazywany na antenie telewizji Polsat od 2013 roku. Rywalizują w nim profesjonalni kucharze wykonując różne kulinarne zadania. W każdym odcinku są eliminowani kolejni uczestnicy, by ostatecznie w finale zmierzyli się najlepsi kucharze. Jurorami w siódmej edycji show będą Wojciech Modest Amaro, Ewa Wachowicz, Maciej Nowak oraz Robert Sowa, a program poprowadzi Grzegorz Łapanowski - kucharz i dziennikarz kulinarny. Nagrodami dla zwycięzcy są tytuł Top Chef oraz 100 tysięcy złotych.

W nowym sezonie Top Chef weźmie udział aż dwóch bytomian: Jarosław Śliwka oraz Krzysztof Konieczny. Pierwszy z nich jest absolwentem chorzowskiej szkoły gastronomicznej, którą ukończył z wyróżnieniem, a swój warsztat doskonalił w najlepszych restauracjach południowej Anglii oraz na greckich wyspach. Aktualnie jest szefem kuchni w restauracji 27th floor mieszczącej się na ostatnim piętrze najwyższego budynku w Katowicach. W programie chce promować nowoczesną kuchnię śląską.. Z kolei Krzysztof Konieczny ukończył bytomskiego Gastronomika i przez 12 lat był hokeistą Polonii Bytom. Gotowaniem na poważnie zajął się, gdy kontuzja uniemożliwiła mu dalszą karierę sportową. Pracował m.in. w bytomskim Museum, katowickiej Cadenzie, natomiast obecnie jest kucharzem w gdyńskiej Sztuczce.

Pierwszy odcinek siódmego sezonu "Top Chef" już dziś (7 marca) o godzinie 21:25 w telewizji Polsat.

Bytomscy kucharze świetnie radzą sobie w tego typu programach. W grudniu Mateusz Güncel dotarł do finału "MasterChef" i niewiele zabrakło mu do zwycięstwa. Natomiast jesienią 2016 r. Michał Suchanowski wygrał "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia". Teraz szansę na podbicie kolejnego programu tego typu ma dwójka bytomian. Trzymamy kciuki!

fot. Top Chef - telewizja Polsat / Jake Vision - Jarosław Śliwka i Krzysztof Konieczny

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Najlepsze gry karciane - co wybrać na początek?

Byt traficar bytom

Zamiast taksówki... auto na minuty

Byt aneta daniel cudok

Cud w bytomskim szpitalu. Cała Polska mówi o tej operacji

Byt juniorzy gotuja

W Agorze sprawdzisz jak gotuje Gessler

Byt bartyla konfa

Prezydentowi urodził się syn!

W Bytomiu zwiedzisz schron

BCKino pod gwiazdami – frekwencja znów dopisała