Świat w miniaturze w Hali Na Skarpie

W ten weekend w Szombierkach wylądują modele samolotów, zbiegną figurki żołnierzy i zjadą się mniejsze wersje najróżniejszych pojazdów. Rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Byt festiwal modelarski bytom

Impreza odbywa się w Bytomiu już po raz czternasty. Przez te wszystkie lata wyrobiła już sobie renomę w środowisku, dzięki czemu zjeżdżają się na nią modelarze z całego kraju, a także z zagranicy. Jak co roku w Hali Na Skarpie zaprezentują dzieła swoich rąk, w których powstanie włożyli wiele godzin pracy.

Na wystawie będzie można zobaczyć przede wszystkim modele sprzętów militarnych z różnych części świata i różnych okresów historycznych. Oprócz tego odbędą się warsztaty modelarskie, pokazy grup rekonstrukcyjnych, giełda modelarska oraz ekspozycja makiety kolejowej połączona z warsztatami dla dzieci.

Organizatorem festiwalu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu i Uczniowski Klub Sportowy przy MDK nr 2. Impreza bedzie się odbywać w sobotę od 13:00 do 17:00, natomiast w niedzielę od 9:00 do 13:00. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon