Sprintem przez boiska: świetny start bytomskich IV-ligowców

Pogoda staje się coraz bardziej łaskawa, a to pozwoliło piłkarzom z IV ligi wznowić rozgrywki. Powrót po zimowej przerwie był na tyle udany, że w obu grupach na czele tabeli mamy bytomskie kluby.

Pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy BS Polonii Bytom. Na stadion przy ulicy Olimpijskiej przyjechała rezerwa I-ligowego GKS-u Tychy. Zapowiadało się bardzo trudne spotkanie, bo rywal w tym sezonie plasuje się w połowie tabeli. Rzeczywiście, długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat.

W 75. minucie na boisku pojawił się 18-letni Jarosław Czernysz. Młokos na listę strzelców się nie wpisał, ale za to wypracował dwie bramki. W 80. i 81. minucie piłkę w bramce umieścił Krzysztof Hałgas, który zimą wzmocnił bytomski klub, przychodząc z Soły Oświęcim.

Zwycięstwo 2:0 nad tyszanami sprawiło, że podopieczni Jacka Trzeciaka są liderem drugiej grupy IV ligi. Polonia wykorzystała potknięcie LKS-u Bełk, który zremisował z Beskidem 09 Skoczów. Za tydzień nasi piłkarze jadą do trzeciego od końca Drzewiarza Jasienica.

W niedzielę powrót na ligowe boiska zaliczyły Szombierki Bytom. "Zieloni" grali na wyjeździe z rezerwą Rakowa Częstochowa. Zimą w klubie z Modrzewskiego nie było rewolucji kadrowej, a w dodatku udało się sprowadzić napastnika. Jacek Jarnot, który już grał w Szombierkach, zaliczył wielki powrót.

Jarnot pod Jasną Górą strzelił aż trzy bramki, a jedną dołożył Dawid Domański. Zwycięstwo 4:1 jest świetnym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami. Szczególnie że drugi w tabeli Ruch Radzionków także zaczął od zwycięstwa i przewaga bytomian nad "Cidrami" nadal wynosi cztery punkty. Kolejnym przeciwnikiem będzie dziewiąty RKS Grodziec.

Rozpoczęły się także rozgrywki ligi okręgowej. Silesia Miechowice przegrała z drugą drużyną Zagłębia Sosnowiec 1:3 i jest dziesiąta w tabeli. Z kolei w A i B-klasie odwołano wszystkie spotkania. Część z powodu złego stanu boisk, a pozostałe z powodu nagłej śmierci prezesa Podokręgu Bytom Krzysztofa Seweryna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

DSC 1355

Koniec mistrzostw w Bytomiu. Polacy zrealizowali cel minimum

Ze skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Ze Skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Adam Matys

Bytomianin mistrzem świata w Tetrisie!

Jerzy janowicz bytom cup tenis

Szybki koniec Janowicza. Niemiec wygrał Bytom Cup

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Bytomski2 szombierki rally cup 01

Pędzikiem po stadionie - Rally Cup za nami

Bytomski2 1367222796

Bytomscy karatecy wygrali