Koncert wokalnych gwiazd [PATRONAT]

Kasia Moś, Kasia Grzesiek, Marta Król, Ewa Uryga i Mariola Konieczna staną razem na scenie Opery Śląskiej. Bytomskim wokalistkom będzie towarzyszyć znana dziennikarka radiowa i telewizyjna, Anna Popek, która poprowadzi galę Bytomianki i Bytomianina Roku.

Byt mos krol grzesiek uryga konieczna

Wspomniana piątka kobiet to grono najlepszych wokalistek w Bytomiu. Każda z nich posiada wspaniały głos i ciężko zapracowała sobie na uznanie. Kasia Moś w ubiegłym roku reprezentowała Polskę na Eurowizji, Kasia Grzesiek dotarła do finału programu "Must be the music", Marta Król współpracowała m.in. z Michałem Urbaniakiem, Bogdanem Hołownią i Kubą Badachem, Ewa Uryga została okrzyknięta przez magazyny "Jazz Forum" i "Twój Blues" mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych, natomiast poezja śpiewana w wykonaniu Marioli Koniecznej jest dobrze znana m.in. słuchaczom radiowej Trójki.

To piękne i utalentowane grono spotka się już w piątek, 6 kwietnia o 19:00 na scenie Opery Śląskiej na wspólnym koncercie z zespołem Pawła Tomaszewskiego. Publiczność usłyszy piosenki z różnych gatunków (gospel, hip-hop, jazz, pop), a na koniec wszystkie wokalistki zaśpiewają razem. Koncert zorganizowany przez Ligę Kobiet Nieobojętnych poprowadzi Anna Popek, dziennikarka Telewizji Polskiej, szefowa PAP Life, pochodząca z naszego miasta.

Występ wokalistek uświetni Galę Bytomianki i Bytomianina Roku. LKN nadaje te tytuły od wielu lat. W tym roku prezeska stowarzyszenia Anna Kowolik wręczy statuetki Annie Lenkiewicz, policjantce z bytomskiej komendy oraz Adrianowi Lipińskiemu, dyrektorowi Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.

Bilety na galę można nabyć w kasach Opery Śląskiej oraz na stronie internetowej teatru, gdzie samemu można wybrać sobie miejsce. Ceny biletów zaczynają się już od 15 złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dni Bytomia 2022

Kto powinien zagrać na Dniach Bytomia?

Plenerowe bckino na rynku

Wystartowało kino letnie. Pokazy też w dzielnicach

Kobiecy Bytom

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na różnorodne wydarzenia

Henryk Mercik

„Są zabytki, na których nie wolno oszczędzać”

Byt DSC 0033

Dwie główne nagrody za wydarzenie muzealne dla...

Byt mural strzelcow bytomskich

Na bytomskim bloku powstał patriotyczny mural

Byt parking przed m1

Radio Zet i M1 urządzą kino samochodowe w Bytomiu