Koncert wokalnych gwiazd [PATRONAT]

Kasia Moś, Kasia Grzesiek, Marta Król, Ewa Uryga i Mariola Konieczna staną razem na scenie Opery Śląskiej. Bytomskim wokalistkom będzie towarzyszyć znana dziennikarka radiowa i telewizyjna, Anna Popek, która poprowadzi galę Bytomianki i Bytomianina Roku.

Byt mos krol grzesiek uryga konieczna

Wspomniana piątka kobiet to grono najlepszych wokalistek w Bytomiu. Każda z nich posiada wspaniały głos i ciężko zapracowała sobie na uznanie. Kasia Moś w ubiegłym roku reprezentowała Polskę na Eurowizji, Kasia Grzesiek dotarła do finału programu "Must be the music", Marta Król współpracowała m.in. z Michałem Urbaniakiem, Bogdanem Hołownią i Kubą Badachem, Ewa Uryga została okrzyknięta przez magazyny "Jazz Forum" i "Twój Blues" mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych, natomiast poezja śpiewana w wykonaniu Marioli Koniecznej jest dobrze znana m.in. słuchaczom radiowej Trójki.

To piękne i utalentowane grono spotka się już w piątek, 6 kwietnia o 19:00 na scenie Opery Śląskiej na wspólnym koncercie z zespołem Pawła Tomaszewskiego. Publiczność usłyszy piosenki z różnych gatunków (gospel, hip-hop, jazz, pop), a na koniec wszystkie wokalistki zaśpiewają razem. Koncert zorganizowany przez Ligę Kobiet Nieobojętnych poprowadzi Anna Popek, dziennikarka Telewizji Polskiej, szefowa PAP Life, pochodząca z naszego miasta.

Występ wokalistek uświetni Galę Bytomianki i Bytomianina Roku. LKN nadaje te tytuły od wielu lat. W tym roku prezeska stowarzyszenia Anna Kowolik wręczy statuetki Annie Lenkiewicz, policjantce z bytomskiej komendy oraz Adrianowi Lipińskiemu, dyrektorowi Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.

Bilety na galę można nabyć w kasach Opery Śląskiej oraz na stronie internetowej teatru, gdzie samemu można wybrać sobie miejsce. Ceny biletów zaczynają się już od 15 złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akcja Lato w mieście

Trwa akcja lato w mieście - lista atrakcji w Bytomiu

Byt michal rejner

Artysta industrialny. Dla sztuki wystąpił w TV... bez spodni

Wedrujace obrazy

Obrazy wędrują po mieście

Byt foto glowne

Kasia Moś w nowych aranżacjach utworów Karin Stanek

Byt 02koncertświątecznonoworoczny

Oglądaj i wspieraj - VII Charytatywny Koncert...

Byt marsz dla jezusa

Regionalny Marsz dla Jezusa w Bytomiu

Byt milosc4

"Miłość w czasie pandemii” - klimatyczna sesja...