Postawa godna naśladowania. Judoka ruszył w pościg za złodziejem

Złodziej, który napadł 60-letnią kobietę miał pecha, bo jego atak widział bytomski judoka. Sportowiec z 15-kilogramowym plecakiem ruszył za rabusiem i szybko go dopadł.

Byt policja judoka

Kryminaliści często korzystają z tego, że ludzie ze strachu biernie przyglądają się ich występkom. Na szczęście są tacy, którzy wykazują się odwagą i nie są obojętni na krzywdę innych. Dlatego warto nagłośnić postawę pewnego bytomianina.

Scena rozegrała się ponad dwa tygodnie przy ulicy Pułaskiego. 60-letnia mieszkanka Bytomia została napadnięta przez 39-letniego mężczyznę. Złodziej upatrzył sobie jej torbę. Starsza pani stawiała opór i agresor ją pobił, po czym wyrwał łup. Na tym historia mogłaby się zakończyć, ale na szczęście stało się inaczej.

Wszystko widział przechodzący w pobliżu mężczyzna. Od razu ruszył w pościg za złodziejem i dopadł go po kilkudziesięciu metrach. Co zaskakujące, bytomianin biegł z 15-kilogramowym plecakiem. Jak się potem okazało, bohater od ponad 20 lat trenuje judo w Czarnych Bytom.

Złodziej został tymczasowo aresztowany i oczekuje na wyrok. Z kolei judoka spotkał się z prezydentem Damianem Bartylą i przedstawicielami policji, którzy podziękowali mu bohaterski czyn.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt zaloba po eksplozji

Trwa żałoba po tragedii na ul. Katowickiej

Byt 0d4855758f557a74b2b0df09e8f2f913

13-latkowie podpalili garaże. W jednym z nich...

Byt herbert roter

Rodzina poszukuje pana Herberta

Byt chmury noc

W nocy będzie wichura!

Byt 39 501283

Kronika Policyjna: 25 czerwca [przegląd]

Byt 39 478573

Kronika Policyjna: 12 marca [przegląd]