Hokeiści Polonii mistrzami Polski amatorów!

W Oświęcimiu zawodnicy ADH Polonii Bytom walczyli w mistrzostwach Polski amatorów w hokeju na lodzie. Nasi reprezentanci w finale pokonali Wojowników Oświęcim 3:1.

Byt amatorzy hokej polonia

Męska drużyna Polonii Bytom w minionym sezonie szybko pożegnała się z fazą play-off. Na szczęście nastroje poprawiły kobiety, które obroniły mistrzostwo Polski. Teraz mamy kolejny powód do świętowania, bo ze świetnej strony pokazali się amatorzy.

ADH Polonia Bytom wystartowała w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Oświęcimiu. W fazie grupowej nasi zawodnicy zaczęli od zwycięstwa 4:3 z GKS Gdynia, a potem ograli Tychy Knights 2:0 i przegrali z Mad Dogs Sopot 1:2. W kolejnym starciu pokonali mistrza grupy B Wolves Tychy po dogrywce 4:3.

W półfinale bytomianie trafili na zespół Cracovia Amatorzy i pokazali się ze świetnej strony, wygrywając 7:1. Na drodze do złota stała już tylko jedna przeszkoda w postaci Wojowników Oświęcim. Gospodarze turnieju wprawdzie prowadzili 1:0, ale potem gole strzelali Janusz Secemski, Jakub Tkacz i Dariusz Leś, a Polonia wygrała w finale 4:1.

Indywidualne wyróżnienie spotkało Michała Kamudę, który został wybrany najlepszym napastnikiem turnieju.

fot. Facebook/ADH Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt ks skarpa bytom praga

Rekord świata dla bytomianina!

Byt 15324149236 2987008c5d o

II liga: powrót do (nie)normalności? List,...

Polonia z licencją na II ligę! Są jednak pewne...

Byt lyzwy 4 original

Już w sobotę Mistrzostwa Bytomia w łyżwiarstwie

Hokej: Polonia już nie takim łatwym rywalem

Szermierka: złoty medal Adamczyka

Idealny start Polonii, a Szombierki? Znowu remis