Były mistrz Polski nowym piłkarzem Polonii

Polonia Bytom jest zdeterminowana, aby w tym sezonie wywalczyć awans do III ligi. W osiągnięciu celu ma pomóc Sebastian Dudek, który kibicom jest dobrze znany z boisk Ekstraklasy.

Byt dudek sebastian yt

Transfery w trakcie sezonu zdarzają się niezwykle rzadko i dlatego piątkowa informacja wszystkich zaskoczyła. Z Polonią Bytom od niedawna zaczął trenować Sebastian Dudek. Wieloletni piłkarz Śląska Wrocław szybko przekonał do siebie sztab szkoleniowy, a efektem tego jest podpisanie kontraktu z klubem z Olimpijskiej.

Dudek jest pomocnikiem i choć ma na karku już 38 lat, to jego doświadczenie może okazać się niezwykle cenne na finiszu sezonu. Jest wychowankiem Promienia Żary, z którego trafił do Śląska Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska grał przez siedem lat i zdobył tam mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Ostatnie trzy sezony spędził w Zagłębiu Sosnowiec. Ostatnie spotkanie rozegrał 1 kwietnia ubiegłego roku, a po zakończeniu rozgrywek został bez klubu. Zapewnia jednak, że jest w dobrej formie.

- Przez rok pozostawałem bez występów w rozgrywkach ligowych, jednak cały czas byłem w ruchu. Człowieka związanego od dzieciństwa ze sportem, z piłką nożną, ciągnie do tego cały czas. Pojawiła się opcja gry w piłkę na ligowym poziomie. Znam większość zawodników oraz trenera Trzeciaka, więc nie miałem żadnych problemów, aby się porozumieć z Polonią. Cieszę się, że nadal mogę grać w piłkę i czerpać z tego radość - mówi Dudek na oficjalnej stronie klubu.

W drużynie Jacka Trzeciaka nie brakuje doświadczonych zawodników, ale na razie są zachowane odpowiednie proporcje. Zdecydowaną większość stanowią młodzi gracze, a tacy piłkarze jak Dudek, Marcin Lachowski, Krzysztof Markowski, czy Marcin Radzewicz są dobrym uzupełnieniem zespołu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia bytom odra opole sparing

Odmieniona Polonia ograła I-ligowca. Obiecujący początek

Polonia lks koszykowka 2 liga

Niech w Skarpie znowu będzie gorąco

Hokeistki Polonii Bytom będą bronić tytułu

Czas na walkę o złoto. Hokeistki zameldowały się w finale

Hokej DSC 9153m

40 bramek w dwa dni. Znakomity weekend bytomskiego hokeja

Bieg po asfalcie

Pobiegną, aby pomóc 9-latkowi po wypadku

241419936 1803836836469119 453993182800662296 n

Przedszkolaki na boisko. Polonia Bytom prowadzi nabór

Byt korty

Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym...