Tour de Pologne znów w Bytomiu [TRASA]

Trzeci rok z rzędu trasa największego wyścigu kolarskiego w Polsce przebiegnie przez nasze miasto. Organizatorzy właśnie zaprezentowali 75. Tour de Pologne i przedstawili jego przebieg. Zawody w tym roku odbędą się pomiędzy 4 a 10 sierpnia.

Byt tdp bytom 2017

Tegoroczna edycja wyścigu została podzielona na 7 etapów. Dwa z nich będą miały miejsce w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (Tarnowskie Góry - Katowice oraz Stadion Śląski - Zabrze). Zawodnicy przejadą przez Bytom drugiego dnia wyścigu, 5 sierpnia.

Trasa 2 etapu 75 Tour de Pologne

Trasa drugiego etapu rozpocznie się w Tarnowskich Górach, gdzie kolarze zatoczą pętlę o długości 32 kilometrów. Następnie skierują się do Piekar Śląskich. Do Bytomia wjadą po Obwodnicy Północnej, skąd zjadą na ul. Dworską. Dalej trasa powiedzie ulicami Powstańców Śląskich, Witczaka i Piłsudskiego. W rejonie placu Sobieskiego znajdzie się premia lotna. Po jej pokonaniu kolarze pojadą ul. Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, pl. Wolskiego i przejadą pod wiaduktem w kierunku Łagiewnik. Z ul. Świętochłowickiej skręcą w ul. Tulipanów i wjadą na teren Chorzowa. Zawodnicy dotrą później do Siemianowic, a stamtąd do Katowic, gdzie będą ich czekać trzy okrążenia oraz premia specjalna.

djembed

Cała trasa będzie mierzyć 156 kilometrów. Ten etap będzie okazją do popisu dla sprinterów. W rejonie katowickiego Spodka zawodnicy osiągają prędkość nawet 80 km/h. Dzięki temu przejazd będzie z pewnością bardzo emocjonujący dla kibiców.

Podobnie, jak w zeszłym roku, przejazd peletonu przez Bytom przypadnie na niedzielę. Z tego względu uciążliwość dla ruchu będzie minimalna, ponieważ tego dnia jego natężenie jest najmniejsze. Przybliżone czasy przejazdów będą znane w późniejszym terminie.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt vietaptdp2015 75

Tour de Pologne już dziś w Bytomiu!

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

Bytom szykuje się do Tour de Pologne

Byt 73 tour de pologne

Tour de Pologne w Bytomiu! [TRASA / VIDEO]

Byt tdp bytom14

Wyścig Tour de Pologne w Bytomiu! [VIDEO /...

Bytomski5 DSCF5758

Badura nie zwalnia tempa. Teraz trzy...

Rowerzyści Rynek Bytom 35

Rowerzyści najechali Rynek. Śląskie Święto Rowerzysty

Bytomski5 DSCF5738

Kolarski maraton Badury dał mu worek medali