Wybudowali apartamenty. Teraz postawią 6 wieżowców!

Apartamenty Stroszek rozeszły się w krótkim czasie. Podczas gdy świeżo upieczeni właściciele urządzają swoje mieszkania inwestor idzie za ciosem i szykuje się do budowy po przeciwnej stronie osiedla na Sójczym Wzgórzu. Chce tam postawić aż 6 wieżowców!

W ostatnich latach w Bytomiu powstaje bardzo mało nowych mieszkań. Deweloperzy omijają nas szerokim łukiem i realizują swoje projekty we wszystkich okolicznych miastach, tylko nie tu. Przybywa za to domów jednorodzinnych, lecz w budownictwie wielorodzinnym do tej pory panowała posucha. Gdyby nie inwestycje należącego do gminy Towarzystwa Budownictwa Społecznego, to w tej dziedzinie byłoby jeszcze gorzej.

Jednak ruch w mieszkaniówce w Bytomiu powoli zaczyna rosnąć. Niedawno informowaliśmy o budowie nowego bloku z 25 mieszkaniami na osiedlu Srebrne Stawy przy polu golfowym w Szombierkach, natomiast po północnej stronie miasta Grupa Zdrowit oddała do użytku 4-piętrowy budynek nazwany Apartamenty Stroszek. W środku znalazło się 26 mieszkań o powierzchni od 31 do 80 m2 z obszernymi balkonami. Z kolei na parterze znalazły się lokale użytkowe, a do jednego z nich przeniósł się z pobliskiego pawilonu ING Bank Śląski.

Wcześniej w odległości zaledwie 100 metrów Grupa Zdrowit zrealizowała budynek z lokalami handlowymi, gdzie działa m.in. drogeria Rossmann. Inwestor najwyraźniej stwierdził, że Stroszek i Sójcze Wzgórze są dobrym miejscem na biznes, ponieważ za ponad milion złotych odkupił od Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Dom działki przy ul. Hlonda w pobliżu kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Grupa Zdrowit pochwaliła się swoimi planami co do tego miejsca na stronie internetowej Apartamentów Stroszek. Skala tego przedsięwzięcia robi wrażenie. Na terenie o powierzchni 1,5 hektara zamierza wybudować aż sześć 11-piętrowych wieżowców. W każdym z nich ma się znaleźć ok. 50 mieszkań o powierzchni od 30 do 100 m2. Budynki mają być podłączone do sieci ciepłowniczej PEC, a ich elewacja ma wyróżniać się nowoczesną bryłą z przeszkleniami oraz dużymi balkonami i tarasami. Na szczytowej kondygnacji planowane są penthousy ze 100-metrowymi tarasami na dachu, natomiast na najniższym poziomie przewidziano parkingi podziemne.

Termin realizacji pierwszego etapu wyznaczono na 2020 rok.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon