Wandale zniszczyli Kupidyna. Teraz wrócił na swoje miejsce

W ostatnich latach Góra Miłości w bytomskim parku przeszła znaczną metamorfozę. Niestety nie wszystkim to pasuje. Przed miesiącem wandale zniszczyli rzeźbę Kupidyna na szczycie wzniesienia. Figurka właśnie wróciła na swoje miejsce.

Byt amorek gora milosci

Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej sukcesywnie przywraca naszemu parkowi dawny blask. Jedną z jego głównych atrakcji jest Góra Miłości, gdzie odnowiono schody, zamontowano nowe balustrady, wzmocniono skarpy oraz zrekonstruowano altanę i źródełko spływające ze szczytu do niewielkiego oczka wodnego u stóp wzniesienia. Na czubku góry ustawiono również poidełko z rzeźbą Kupidyna, który podkreśla charakter tego zakątka parku.

Niestety już kolejny raz nieznani sprawcy postanowili skraść figurkę. Zrobili to na tyle nieudolnie, że na szczycie góry pozostały nogi Amora. Rzeźba zniknęła niedługo przed majówką. Teraz pracownicy MZZiGK usunęli okaleczone kończyny aniołka i zamontowali w ich miejscu nową figurkę. Załoga jednostki prosi, by mieszkańcy widząc akty wandalizmu zgłaszali je Straży Miejskiej lub Policji. Dzięki temu nasz park wciąż będzie cieszyć oczy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon