Bytomianin walczy o juniorskiego Wielkiego Szlema. Zaczął rewelacyjnie!

Polski tenisista nigdy nie wygrał juniorskiego turnieju wielkoszlemowego. Szansę na historyczny sukces ma Wojciech Marek, który udanie rozpoczął French Open.

Bytomski klub Górnik Bytom jest jedną z najlepszych szkółek tenisowych w Polsce. Reprezentanci regularnie przywożą trofea z turniejów krajowych i międzynarodowych. Obecnie za jeden z największych talentów uchodzi Wojciech Marek, który tym razem poleciał do Francji.

17-latek startuje w juniorskim turnieju wielkoszlemowym French Open. Bytomianin na kortach imienia Rolanda Garrosa rozpoczął od kwalifikacji, w których zwyciężył dwa spotkania i awansował do turnieju głównego.

W pierwszym pojedynku Marek ograł Amerykanina Keenana Mayo 6:2, 6:0. W drugim poprzeczka została zawieszona wyżej. Tenisista Górnika Bytom wygrał pierwszego seta 6:1 z Dostanbekiem Taszbułatowem. W drugim Kazach doprowadził do remisu, ale w rozstrzygającym secie nasz reprezentant zwyciężył 6:3 i przeszedł dalej.

W niedzielę Wojciech Marek rozpoczął turniej główny od starcia z Rayanem Roumanem. Francuz musiał uznać wyższość bytomianina i zdołał urwać jednego seta. Tenisista z Bytomia wygrał 6:2, 3:6, 6:3. W 1/16 finału gracz Górnika Bytom zmierzy się z Timofiejem Skatowem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon