Pociągi wąskotorowe wyjadą na tory [ROZKŁAD JAZDY / CENNIK]

Najpopularniejsza atrakcja turystyczna Bytomia rozpoczyna sezon. W ten weekend na trasę do Miasteczka Śląskiego znów wyjadą pociągi Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

ARC
Górnośląskie Koleje Wąskotorowe

GKW są najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na ziemskim globie. Pomiędzy Bytomiem a Miasteczkiem Śląskim znajduje się najdłuższy z zachowanych fragmentów dawnej 230-kilometrowej sieci oplatającej znaczną część Górnego Śląska. Istniejący odcinek biegnie przez bardzo malownicze tereny. Z wagoników można podziwiać m.in. monumentalny kompleks Elektrociepłowni Szombierki, Las Bytomski i rezerwat Segiet oraz kamieniołom Lazarówka.

Przejazd pociągami GKW może urozmaicić wycieczki w różne ciekawe miejsca, przy których znajdują się przystanki: zajazd Pod Dębem położony w samym środku lasu, Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana niedawno na listę UNESCO, tarnogórska starówka, zalew Chechło-Nakło, czy urokliwe Miasteczko Śląskie.

Tegoroczny sezon GKW rozpoczyna się w najbliższy weekend. Pociągi będą kurować w każdą sobotę i niedzielę od 23 czerwca do 9 września, a także 15 sierpnia, który jest dniem wolnym od pracy. Rozkład jazdy będzie taki sam, jak w zeszłym roku. Na 21-kilometrowej trasie zostaną uruchomione dwie pary pociągów. Odjazdy z Bytomia zaplanowano na 9:00 i 14:30 natomiast z Miasteczka Śląskiego o 11:45 oraz 17:20. Przejazd pociągiem wąskotorowym całej trasy zajmuje 1 godzinę i 10 minut.

W tym roku do cennika wprowadzono zmiany. Pojawił się w nim bilet rodzinny 2+2, natomiast ceny biletów normalnego i rodzinnego 1+1 wzrosły o 2 zł. Koszt biletu ulgowego pozostał bez zmian.

Wszystkie pociągi wąskotorowe odjeżdżające i przyjeżdżające do Bytomia są skomunikowane z pociągami Kolei Śląskich z i do Katowic, dzięki czemu pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie ze stolicą województwa Śląskiego. Jest to możliwe dzięki współpracy Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z Kolejami Śląskimi. Przewoźnicy współpracują od ponad dwóch lat.

Wszelkie informacje na temat rozkładu jazdy i cen biletów znajdują się na stronach internetowych SGKW: www.sgkw.eu oraz KŚ: www.kolejeslaskie.com.

Rozkład jazdy GKW:

rozklad jazdy gkw 2018 m

Cennik biletów GKW:

- normalny: 12 zł
- ulgowy: 6 zł
- rodzinny 1+1: 15 zł (1 os. dorosła + 1 dziecko)
- rodzinny 2+2: 28 zł (2 os. dorosłe + 2 dzieci)
- bezpłatnie: dzieci do lat 4, psy, wózki, rowery.

Bilety do nabycia u kierownika pociągu

fot. Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nike air max 90 poznaj kultowe sneakersy i sprawdz co stoi za ich sukcesem

Nike Air Max 90 - poznaj kultowe sneakersy

Byt butelka piwa

W Bytomiu od teraz nie kupisz alkoholu w nocy

Byt dym sw wojciech bytom

Mgła zakryła Bytom? Nie, to smog!

Byt targi pracy agora

Szukasz pracy? Przyjdź na targi

Byt pakt sezon 2

Prezydent Bytomia w serialu HBO [VIDEO]

Byt 10354727 337743073092843 8628481813493882519 n

Pasjonaci modelarstwa znów w Bytomiu

Polonia Bytom na Srebrnych Stawach