Piątkowy wieczór pełen imprez

W ten wieczór czekają nas nie tylko koncerty w ramach Dni Bytomia, ale też kilka innych wydarzeń, którym warto poświęcić uwagę. Zobaczcie, co dziś się dzieje w mieście.

Byt imprezy piatek

Zlot foodtrucków - Rynek Smaków
22 czerwca, 12:00 - 22:00, Rynek

Na głównym placu naszego miasta znów pojawią się restauracje na kółkach. Mobilne kuchnie będą serwować przysmaki z całego świata. W menu znajdziemy m.in. hiszpańskie pączki z odrobiną Nutelii, frytki belgijskie, podpłomyki z czarnuszką, węgierskie ciasto kominowe, amerykańskie hot-dogi, greckie pity, czy meksykańskie burrita. Oprócz tego na łasuchów będą czekać czekoladowe pyszności oraz doskonale wszystkim znane burgery, zapiekanki, pizze i makarony. Na Rynku pojawi się także Hell's Truck, czyli wóz z burgerami serwowanymi przez zwycięzcę "Hell's Kitchen", Michała Suchanowskiego.

To sztuka! być kobietą - XIX Festiwal Sztuki Wysokiej
22 czerwca, 19:00, ul. Jainty

Ten festiwal na trwałe wpisał się w krajobraz ulicy Jainty. Wszystko za sprawą działającej tu galerii Stalowe Anioły, która w tym roku zorganizuje tę imprezę już po raz dziewiętnasty. Festiwal ma łączyć ze sobą sztukę, ludzi i miejsca. W założeniu organizatorów ma uwrażliwiać odbiorców na różne formy artystycznego wyrazu i inspirować mieszkańców Bytomia. Jak podczas każdej edycji imprezy na murach kamienic będzie można zobaczyć ok. 100 prac artystów posługujących się najróżniejszymi technikami. Oprócz tego uczestników festiwalu czekają koncerty Dominika Strycharskiego, Pokłosia Chaosu, Duetu Majerowska, Stonage Full Of Sun oraz Opery Śląskiej. W międzyczasie odbędą się również pokaz animacji z pracowni Ewy Jaworskiej oraz spektakl w choreografii Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej.
Wstęp wolny!

Spektakl "Robo i Osobo" w Elektrociepłowni Szombierki
22 czerwca, 19:00, EC Szombierki, ul. Kosynierów

W monumentalnych wnętrzach Industrialnej Katedry zostanie wystawiony spektakl "Robo i Osobo" w reżyserii Agaty Dyczko. Premierowy pokaz odbył się w warszawskim Teatrze Powszechnym. Twórcy poruszają w nim temat sztucznej inteligencji i przyszłości, w której komputery będą w pełni obsługiwać ludzkość. - Chcemy opowiedzieć o nadziejach, marzeniach, zagrożeniach, które wzbudza w nas kontakt z coraz bardziej inteligentną i wszechogarniającą rzeczywistością maszyn, programów i algorytmów - piszą o spektaklu jego autorzy.
Udział w spektaklu jest bezpłatny.

10. Bytomski Nocny Rajd Rowerowy
22 czerwca, 19:45, sklep RB Rowerek, ul. Witczaka 12

Kolejna odsłona popularnych przejazdów rowerowych w nocnej scenerii. Uczestnicy przejadą około 40-50 kilometrów w terenie oraz po drogach publicznych. Trasa będzie prowadzić przez centrum Bytomia, Piekary Śląskie, Bobrowniki, Dobieszowice, Wojkowice i Rogoźnik. Celem jest górka w Sączowie, skąd rozpościera się wspaniały widok na lotnisko. Powrót na bytomski Rynek zaplanowano około godziny 1:00 w nocy.
Organizatorzy podkreślają, że przejazd będzie prowadzony zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym, dlatego każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać oświetlenie przednie i tylne swojego roweru, a ponadto zalecane jest ubranie kamizelek odblaskowych.
Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon