Okrąglak wchłonął szpitalne poradnie

Charakterystyczny budynek w kształcie walca stojący na rogu ul. Batorego i Okulickiego przeszedł gruntowną modernizację. Od teraz mieszczą się w nim szpitalne poradnie. Dziś zostały oficjalnie otwarte.

Byt otwarcie okraglaka

Dawniej w Okrąglaku znajdowały się Wojewódzkie Zakłady Ortopedyczne. Te w 2011 roku zostały włączone do struktur Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 i przekształcone w Zakład Przedmiotów Ortopedycznych i Środków Pomocniczych. Następnie przeniesiono go do pomieszczeń w Bloku VIII. Z kolei pusty budynek zdecydowano się przebudować dostosowując go do obowiązujących wymogów i pomieścić w nim większość z 26 poradni rozsianych po całym terenie szpitala.

W 2014 roku rozpoczęto modernizację Okrąglaka w wyniku której obiekt został odnowiony, rozbudowany i ocieplony. Do środka przeprowadziło się 13 poradni: Poradnia Dermatologiczna, Poradnia Angiologiczna, Pracownia biopsji mammotomicznej, Gabinet Poradni Medycyny Pracy, Poradnia Urazowo-Ortopedyczna, Poradnia Chirurgiczna oraz poradnie dla dzieci: Poradnia Chirurgiczna, Poradnia Gastroenterologiczna, Poradnia Alergologiczna, Poradnia Otolaryngologiczna, Poradnia Neurologii Dziecięcej i Leczenia Padaczek, Poradnia Nefrologiczna i Leczenia Nadciśnienia u Dzieci.

Zgromadzenie tylu poradni w jednym miejscu z pewnością ułatwi pacjentom odnalezienie tej, której potrzebują. Dziś o 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie Budynku Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych. Po przebudowie Okrąglak stał się nowoczesnym obiektem spełniającym aktualne standardy leczenia pacjentów oraz diagnostyki.

fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Magiczne miejsce na mapie Bytomia. Day SPA Leśne RuNo to relaks i chwile wytchnienia

Magiczne miejsce na mapie Bytomia

Ekoslupek na rynku

Idzie zima. Będzie więcej czujników smogu

Idealny deser dla cukrzyka 5 letnich deserów idealnych dla diabetyka

Idealny deser dla cukrzyka: 5 letnich deserów dla diabetyka

Bielizna Róża

Doświadczona brafitterka: co powoduje źle dobrany biustonosz

Dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz

Jaroszewicz: Boże Narodzenie będzie nakładało się na żałobę

Szczepienia w WSS nr 4 w Bytomiu

Zaszczep się przeciwko grypie w bytomskiej "czwórce"

Byt tomograf wss nr4

Nowy sprzęt w bytomskim szpitalu. Kosztował...