Zwłoki w miechowickim lesie. Policja znalazła winnych tajemniczej zbrodni

Cztery lata temu zaginął mężczyzna, który mieszkał w Miechowicach. Potem policja wpadła na trop, który wskazywał na morderstwo. Wszystko się potwierdziło, gdy kilka miesięcy temu znaleziono zwłoki w miechowickim lesie.

Byt morderstwo miechowice las policja

Wstrząsająca historia zaczyna się wiosną 2014 roku. To wtedy na policję zgłosiła się matka, która poinformowała o zaginięciu 35-letniego syna. Zaginiony mieszkał w Miechowicach. Nagle ślad po nim zaginął. Śledczy rozważali wszelkie scenariusze w tym wyjazd zagranicę.

Miesiące mijały, a mężczyzna nie dawał żadnego znaku życia. Zdesperowana rodzina postanowiła skorzystać z pomocy jasnowidza. Najpierw potwierdził, że 35-latek uciekł z Bytomia i zaczął nowe życie. Potem jednak zmienił wersję i poinformował, że mężczyzna nie żyje.

Przełom nastąpił dopiero po trzech latach. Dzielnicowy z Miechowic trafił na trop, który wskazywał, że doszło do morderstwa. Zatrzymano pięć osób - trzech mężczyzn w wieku 52-58 lat oraz dwie kobiety (36 i 44 lata). Mężczyźni zostali oskarżeni o zabójstwo, a kobiety o utrudnianie śledztwa.

Policja nie ujawnia, jak ustalono, że są oni zamieszani w zaginięcie 35-latka. Nie wiadomo też, w jakich okolicznościach doszło do zabójstwa. Kolejny przełom jednak nastąpił w marcu tego roku. W miechowickim lesie odnaleziono zwłoki mężczyzny. Badania DNA potwierdziły, że to osoba, która była poszukiwana od czterech lat.

Podejrzani mężczyźni przebywają w areszcie. Przed sądem będą odpowiadać za najcięższą zbrodnię i wszystkim grozi dożywocie. Wobec kobiet zastosowano dozór policyjny i grozi do pięciu lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Zderzenie samochodu osobowego i autobusu

Zderzenie osobówki i autobusu na ul. Józefa Piłsudskiego

Poszukiwani biedronka

Rozpoznajesz ich? Powiadom bytomską Policję

Roman ciurleja

Zaginął chłopak z Bytomia. Pomóż go odnaleźć

O krzysztof pietruszkiewicz

Bytomski kapłan zasłabł podczas mszy

Byt pozar huta zygmunt

Paliło się w Hucie Zygmunt. 46 strażaków gasiło...

Byt smiglowiec lpr

Radzionków: Na parkingu Cydr Park lądował...