Bytomianin startuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski

Rozpoczyna się 2. Rajd Śląska. Na imprezie wpisującej się aż w trzy cykle - Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Śląska i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - zobaczymy m.in. bytomskiego kierowcę, Rafała Kulkę.

Byt clio rafal kulka

Tegoroczny Rajd Śląska rozpocznie się dziś na Stadionie Śląskim, a zakończy się jutro ceremonią mety na Rynku w Żorach. Załogi będą mieć do pokonania 9 odcinków specjalnych o długości ok. 112 kilometrów. To jedna z najliczniej obsadzonych imprez rajdowych w tym sezonie. Zgłosiło się do niej aż 125 załóg, które będą ścigać się w ramach trzech cykli: mistrzostw Polski, mistrzostw Śląska, a także mistrzostw dla samochodów historycznych.

Po godzinie 19:00 na trasie Rajdu Śląska zobaczymy Renault Clio R3 z numerem 19. Poprowadzi go bytomianin Rafał Kulka wraz z Anetą Marcol w roli pilota. Poprzedni start Kulki w Mistrzostwach Polski na Rajdzie Świdnickim niestety zakończył się niepowodzeniem z powodu awarii Citroena C2 R2. Teraz załoga przesiadła się do innej, mocniejszej maszyny, więc szanse na dobry wynik są jeszcze większe.

Zachęcamy do kibicowania - szczególnie, że Rajd Śląska jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wsiąść do tramwaju i pojechać do Chorzowa... ;)

fot. Dawid Grabowski / RC-art

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon