W Bytomiu od teraz nie kupisz alkoholu w nocy

Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej od lipca w żadnym sklepie na terenie Bytomia nie będzie można kupić alkoholu w porze nocnej. Ten będzie dostępny wyłącznie w lokalach gastronomicznych.

Byt butelka piwa

W Bytomiu funkcjonuje aż 327 sklepów posiadających w swojej ofercie napoje procentowe. 52 z nich były do tej pory otwarte przez całą dobę. Jak relacjonują mieszkańcy, życie w sąsiedztwie tych sklepów było prawdziwą udręką. Nocne awantury, zasikane bramy, rozbite szkło na chodnikach - to była ich codzienność.

Radni postanowili temu zaradzić, wykorzystując wprowadzenie przez władze centralne nowego prawa dotyczącego handlu alkoholem. W kwietniu przyjęli uchwałę ograniczającą sprzedaż alkoholu w nocy. Początkowo chciano ustanowić zakaz w godzinach od 22:00 do 6:00, ale po konsultacjach z właścicielami sklepów monopolowych skrócono go do sześciu godzin; od 23:00 w nocy do 5:00 nad ranem. Ograniczenie wchodzi w życie od 1 lipca 2018 r.

Wyjątkiem od tego zakazu są punkty sprzedające alkohol z przeznaczeniem do spożycia w miejscu sprzedaży. Prościej ujmując, chodzi o wszelkiego rodzaju restauracje, puby i kluby. W nich nadal można kupować alkohol przez całą dobę, o każdej porze dnia i nocy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon