Wiceprezes z zarzutami stracił posadę. BPK z nowym zarządem

Karuzela zmian w BPK wciąż się kręci. Po raz kolejny w ciągu ostatnich lat dokonano przetasowań w zarządzie największej gminnej spółki. Posady stracili prezes oraz jeden z wiceprezesów, któremu niedawno prokuratura postawiła zarzuty.

Byt bpk pl kosciuszki

W ciągu 6 lat rządów prezydenta Damiana Bartyli fotel prezesa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego powierzono 5 różnym osobom. Najdłużej na nim wytrwał Dawid Zięba, który objął kierownictwo w firmie w 2012 roku zaraz po zmianie władzy w Bytomiu i formalnie zajmował stanowisko prezesa aż do lutego 2016 r. Później szefowie BPK zmieniali się co kilka-kilkanaście miesięcy...

Na miejsce Zięby zatrudniono Zenona Przywarę, byłego wiceprezydenta Piekar Śląskich, który zasłynął zleceniem firmie Deloitte słynnego audytu w BPK. Krótko po otrzymaniu raportu z kontroli zrezygnował z tej funkcji. Spółką kierował niecałe 8 miesięcy. 56-letniego Przywarę na fotelu prezesa zastąpił 36-letni Daniel Skiba. Ten natomiast zarządzał BPK od listopada 2016 r., lecz już w lipcu 2017 r., po głośnej sesji, na której nieporadnie tłumaczył Radzie Miejskiej jaka jest sytuacja firmy i dlaczego nie ujawni szczegółów raportu Deloitte, został zdegradowany do funkcji wiceprezesa. Wówczas kierownictwo powierzono Kazimierzowi Bartkowiakowi, byłemu wiceprezydentowi Bytomia za czasów rządów koalicji SLD i Wspólnego Bytomia.

Tak, jak poprzednicy Bartkowiaka i on sam nie wytrzymał roku na stanowisku prezesa BPK. Pod koniec zeszłego tygodnia znów wprowadzono zmiany w składzie zarządu spółki. Stanowisko zachowała jedynie Ewa Truchan, wiceprezes ds. finansowych. Prezes Kazimierz Bartkowiak oraz wiceprezes Daniel Skiba stracili swoje posady. Skiba został niedawno zatrzymany przez Policję przed siedzibą BPK i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa w związku z niedopełnieniem obowiązków i doprowadzenia do zaistnienia stanu w postaci nieodpowiedniego postępowania z odpadami.

Nowym prezesem został Andrzej Kopiński. W latach 2001 - 2007 pełnił on funkcję wiceprezesa w BPK. Obecnie jest też członkiem rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich, a do niedawna zasiadał w radzie nadzorczej Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na miejsce Daniela Skiby nie powołano nikogo. Zarząd ograniczono do dwóch osób.

Zmiany objęły również Radę Nadzorczą. W tej chwili tworzą ją: Robert Dederko, Sławomir Galiński, Paweł Nowak, Lidia Maj oraz Zbigniew Chwaliński.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt Dni Bytomia 2013 dzień I 097

Dni Bytomia bez kasy - imprezy nie będzie?

Byt muzeum gornoslaskie

Nie ma zgody na wchłonięcie muzeum

Byt wyn800

II tura wyborów - wygrał DUDA [w Bytomiu...

Piotr Koj rezygnuje, nie będzie ubiegał się o...

SLD stawia na Wójcika [WYBORY 2014]

Bytomski4 bpk bieda

BPK – ciąg dalszy

Bytomski2 rada dzielnicy miechowice

Koalicja zarzyna rady dzielnic