IV liga: Trzeciak odchodzi z Polonii, Kupijaj zmienia funkcję

Brak awansu do III ligi zwiastował zmiany personalne w Polonii Bytom. Potwierdziło się, że z klubem żegna się trener, a zaskoczeniem jest zakończenie współpracy z dyrektorem sportowym.

Byt trzeciak jacek

Klub na razie oficjalnie niczego nie komentuje. Informację przekazał portal kibicowski Olimpijska2.pl. Pierwszym trenerem nie jest już Jacek Trzeciak. Bytomski IV-ligowiec postanowił także zwolnić z posady dyrektora sportowego Tomasza Kupijaja.

Kupijaj w klubie ma jednak pozostać. Powierzona mu będzie funkcja dyrektora ds. organizacyjnych. Do jego zadań będzie także należało utworzenie akademii, która będzie odpowiedzialna za szkolenie młodzieży.

Nowego trenera i dyrektora sportowego prawdopodobnie poznamy w najbliższych dniach. Piłkarze wracają z urlopów 10 lipca i pewnie tego dnia zostanie im przedstawiony nowy szkoleniowiec.

Zmiany są konsekwencją minionego sezonu. Polonia wygrała drugą grupę IV ligi i w barażu o awans do III ligi zmierzyła się z Ruchem Radzionków. Niebiesko-czerwoni byli faworytem tej potyczki, ale po remisie u siebie 1:1 i porażce na wyjeździe 1:2 nie udało im się wywalczyć promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wielu kibiców chciało, aby Trzeciak nadal pracował z zespołem. To było jego trzecie podejście w roli pierwszego trenera klubu z Olimpijskiej. Na razie nie wiadomo, czym teraz będzie się zajmować.

fot. YouTube

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Radzionków Widzew Łódź 1998

Oto legendarna drużyna Ruchu Radzionków

Polonia Bytom w półfinale fazy play-off

Pierwszy krok wykonany. Podhale postawiło się Polonii

Matrix Media 24 01 2022 zdjęcie główne

Najlepsze słuchawki na siłownię – TOP 6 modeli

Damian Jonak stoczy rewanż z Andrew Robinsonem

Jonak wraca do ringu. Na tę walkę czekał prawie 3 lata

Bluzy Tommy Hilfiger od ANSWEAR

Stylowe kreacje ze sportowymi bluzami - idealne na jesień!

Byt pacut

Zawodniczka bytomskiego klubu z powołaniem na...

Byt D4 N4279

IV liga. Źle się dzieje w Szombierkach....