Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bytom [ZDJĘCIA]

Szef polskiego rządu przyjechał wczoraj do Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Podziękował ratownikom za ostatnią akcję w kopalni Zofiówka.

W niedzielę premier Morawiecki wizytował w województwie śląskim. Przed południem uczestniczył w mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, skąd następnie udał się w kierunku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Do Bytomia dotarł krótko przed 16:00.

Od razu po opuszczeniu rządowej limuzyny skierował się przed Pomnik Poległych Ratowników, gdzie złożył znicz ku ich pamięci. Potem dołączył do ratowników czekających na niego w auli CSRG. - To jest dla mnie wielki zaszczyt, że mogę być tu dziś z wami. W tak bardzo realny sposób zetknąłem się z waszą wtedy podczas tej tragedii w Zofiówce ponad dwa miesiące temu. Bardzo mocno chciałbym podkreślić, jak pod ogromnym wrażeniem i ogromnym szacunkiem podchodzę do waszej pracy. Ona jest nie tylko dopełnieniem wielkiego wysiłku górników w pracy pod ziemią, ale jest też bardzo często naznaczona bohaterstwem, takim, jakie świadczycie na co dzień, podczas takich akcji - powiedział ratownikom premier.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że dziś praca ratowników ma jeszcze większe znaczenie, gdyż kopalnie prowadząc wydobycie na coraz większych głębokościach stają się coraz bardziej niebezpieczne. - Dlatego transformując gospodarkę województwa śląskiego i w innych miejscach Polski chcę powiedzieć, że i dzisiaj, i jutro, i w najbliższych latach ratownictwo górnicze będzie absolutnie kluczowe dla zapewnienia jak największego bezpieczeństwa życia, zdrowia i ratowania w krytycznie trudnych warunkach - zapewnił premier.

Szef rządu osobiście podziękował każdemu z ratowników obecnych na stali, a także przekazał podziękowania dla całego personelu wspierającego ich pracę. W trakcie wizyty premierowi towarzyszyli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, poseł Wojciech Szarama oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusz Janas. Po zakończeniu spotkania z ratownikami w Bytomiu premier pojechał do Katowic, gdzie złożył kwiaty pod Pomnikiem Powstań Śląskich oraz spotkał się z mieszkańcami Katowic.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ludzie z Bytomia nieznani z tego, że... są z Bytomia

Całkiem znani ludzie, o których nie wiesz, że są z Bytomia

Byt mariusz wolosz

Wołosz o składowisku: Na koniec roku będziemy mówić o zysku

Byt wolosz sprzata

2 zdjęcia - prawie 9 lat różnicy

Byt komisja

Jak głosowali bytomianie? Największe poparcie...

Byt brzezinka jacek

Bytomianin członkiem zarządu...

Byt biuro radnego bartkowa

Nie pozwól radnym się nudzić. Przyjdź na dyżur

Byt papiery

Raport NIK gotowy. Cała prawda wyjdzie na jaw