Bytom znów daje kasę na założenie firmy

Znów pojawia się okazja, aby zgarnąć środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji rozpoczyna nabór do projektu "Moja firma - mój sukces". Tym razem mogą się zgłaszać mieszkańcy całej metropolii.

Byt dotacja bari

Projekt jest przeznaczony dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo powyżej 30. roku życia. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy Subregionu Centralnego województwa śląskiego z następujących powiatów: będzińskiego, bieruńsko-lędzińskiego, gliwickiego, lublinieckiego, mikołowskiego, pszczyńskiego, tarnogórskiego, zawierciańskiego oraz z miast: Bytom, Chorzów, Dąborowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze.

Ponadto uczestnicy projektu muszą kwalifikować się do jednej z tych grup: osoby powyżej 50. roku życia, kobiety (w szczególności powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka), osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach. Natomiast o dotację nie mogą ubiegać się osoby odbywające karę pozbawienia wolności.

W ramach projektu "Moja firma - mój sukces" można otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 25 500 zł, wsparcie doradczo-szkoleniowe oraz wsparcie pomostowe w wysokości 1 400 zł wypłacane miesięcznie przez okres 6 miesięcy i przedłużone wsparcie pomostowe w wysokości 1 100 zł miesięcznie przez kolejne 6 miesięcy. W sumie uczestnicy mogą otrzymać nawet 40,5 tys. zł.

Rekrutacja do projektu rozpocznie się 11 lipca i potrwa dwa tygodnie do 26 lipca. Dokumenty zgłoszeniowe należy dostarczyć do biura Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji w kamienicy przy Rynku 19. Informacje na temat projektu "Moja firma - mój sukces" można uzyskać w siedzibie BARI oraz na jej stronie internetowej. Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

fot. Bruce Mars

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości