Hokej: Rosjanin nowym trenerem Polonii

W hokejowej Polonii Bytom wszystko powoli wraca do normalności. Klub zatrudnił nowego szkoleniowca, którym został Andriej Parfionow.

Wszystko wskazuje na to, że przy Pułaskiego najgorsze już minęło. Polonia Bytom otrzymała licencję na grę w hokejowej ekstraklasie. Podobno niebawem głównym sponsorem ma zostać górniczy potentat Węglokoks, choć na razie nic oficjalnie nie ogłoszono. Zespół jednak w końcu doczekał się trenera.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu umowę z niebiesko-czerwonymi rozwiązał Ales Totter. Długo trwały poszukiwania następcy, a klubowi zależało na tym, by był to obcokrajowiec. Tak też się stało.

Polonię będzie prowadzić Andriej Parfionow. To rosyjski szkoleniowiec, który już jest dobrze znany w polskim środowisku. Ostatnio był asystentem Aleksandrsa Belavskisa w Podhalu Nowy Targ. Zastąpił go w trakcie fazy play-off i poprowadził "Szarotki" do zdobycia brązowego medalu.

W przeszłości selekcjonerem w reprezentacjach Polski U-18 oraz U-20. Pracował także z młodzieżą w PPWSZ Podhale Nowy Targ oraz Academy 1928 KTH Krynica. Wcześniej był selekcjonerem kadr młodzieżowych Rosji oraz prowadził białoruski Chimik-SKA Nowopołock.

Jego asystentami będą Sebastian Owczarek oraz Zbigniew Szydłowski, który będzie także odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy. Drużyna na razie jest na urlopach i liczy osiemnastu zawodników. Trwają dopiero prace nad wzmocnieniami.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

DSC 1355

Koniec mistrzostw w Bytomiu. Polacy zrealizowali cel minimum

Ze skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Ze Skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Adam Matys

Bytomianin mistrzem świata w Tetrisie!

Jerzy janowicz bytom cup tenis

Szybki koniec Janowicza. Niemiec wygrał Bytom Cup

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Bytomski2 szombierki rally cup 01

Pędzikiem po stadionie - Rally Cup za nami

Bytomski2 1367222796

Bytomscy karatecy wygrali