Kronika Policyjna: 23 lipca [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje

Byt 39 505514

Odzyskano skradzionego seata

Policjanci z komisariatu w Szombierkach odzyskali skradzionego Seata Leona. Samochód ten został skradziony w ubiegły poniedziałek z terenu Korczyna. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności przez policjantów, utracony pojazd ponownie trafi do swojego właściciela.

O kradzieży samochodu policjanci zostali powiadomieni w ubiegły poniedziałek. Jak ustalono Seat Leon zniknął z terenu Korczyna w województwie małopolskim. Komunikat dotyczący utraty pojazdu został niezwłocznie przekazany do jednostek ościennych. W wyniku podjętych czynności w niedzielę policjanci z komisariatu w Szombierkach odnaleźli skradziony pojazd przy ulicy Michała Glinki. Auto, po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, zostanie zwrócone właścicielowi.

Ukradł telewizor wystawowy

Policjanci z komisariatu przy Placu Żeromskiego zatrzymali złodzieja. 26-latek wyniósł telewizor wystawowy ze sklepu przy ulicy Strzelców Bytomskich. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pod koniec czerwca br. policjanci z komisariatu przy Placu Żeromskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży telewizora wystawowego ze sklepu przy ul. Strzelców Bytomskich. Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwania złodzieja. Mężczyzna został zatrzymany w piątek. W toku czynności stróże prawa ustalili, że jest on również sprawcą kradzieży 11 butli gazowych z terenu lokalu gastronomicznego na Placu Wolskiego. Amator cudzego mienia usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat więzienia.

"Domowy oprawca" zatrzymany

Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką odpowie 31-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu IV. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. Decyzją prokuratora został objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i dozorem policyjnym.

W miniony czwartek policjanci z komisariatu IV zostali wezwani na interwencję do mieszkania przy ulicy Wyzwolenia. Na miejscu stróże prawa zastali 26-letnią lokatorkę. Kobieta poinformowała mundurowych, że jej partner od dłuższego czasu znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, a także grozi, że ją zabije. Rodzina jest objęta procedurą „Niebieskiej Karty”. Domowy oprawca został zatrzymany i trafił do aresztu. Decyzją prokuratora został objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i dozorem policyjnym. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara 5 lat więzienia.

Metoda „na policjanta” tym razem nie zadziałała

Pracownik administracji, wodociągów, funkcjonariusz Policji, czy wnuczek - to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

W środę na terenie Bytomia pięciokrotnie doszło do próby wyłudzenia pieniędzy. Do seniorów dzwoniła kobieta podając się za policjantkę z Warszawy. Oszustka próbowała pod różnym pretekstem wyłudzić pieniądze. Informowała, że zajmuje się grupą przestępców, która posiada fałszywe dokumenty. Innym razem mówiła, że konta bankowe są okradane i należy wypłacić pieniądze. Rzekoma policjantka twierdziła, że sprawa jest pod kontrolą, a seniorom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Seniorzy w porę zorientowali się, że to oszustka.

PAMIĘTAJMY:
- nie należy przelewać lub przekazywać pieniędzy obcej osobie
- Policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im gotówki osobiście
- będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi
- jeśli musimy wpuścić do domu obcą osobę, nie pozostawiamy jej nawet na chwilę samej w mieszkaniu

Złodziej poszukiwany sądowym nakazem

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 35-letniego złodzieja. Mężczyzna pod koniec czerwca z domu przy ul. 9-go Maja ukradł telefon komórkowy i głośniki wartości blisko 600 zł. Mieszkaniec Rudy Śląskiej trafił do policyjnego aresztu. Złodziej usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Pod koniec czerwca 37-letnia kobieta powiadomiła stróży prawa z komisariatu w Stroszku, że została okradziona. Złodziej wszedł do mieszkania przez okno i ukradł telefon i głośniki o łącznej wartości prawie 600 zł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja oraz telefonu. Kryminalni z komisariatu ustalili nowego użytkownika skradzionej komórki. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. W toku czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany sądowym nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Policjanci z komisariatu przedstawili mu zarzut. Za kradzież grozi mu kolejnych 5 lat za kratami.

Pijany kierowca miał ponad 2 promile

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 58-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali we wtorek wieczorem mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. Kierowca został zatrzymany do kontroli przy ulicy Racjonalizatorów. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. 58-latek jadący VW miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec Bytomia odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

25-letni złodziej w policyjnych rękach

Gry PS4 warte prawie 600 złotych padły łupem 25-latka. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży i przekazany w ręce stróży prawa z komisariatu III. Sprawcy przedstawiono już zarzut, do którego się przyznał. Teraz grozi mu 5 lat za kratami.

25-letni mężczyzna odpowie za kradzież. Złodziej została ujęta na gorącym uczynku przez pracowników ochrony sklepu przy ul. Chorzowskiej. Jego łupem padły gry PS4 warte prawie 600 złotych. Złodziej wpadł, gdy próbowała wynieść towar nie płacąc za niego. Policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione gry. 25-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu 5 lat więzienia.

Złodziej wpadł na gorącym uczynku

31-letni mieszkaniec Piekar Śląskich wpadł na gorącym uczynku kradzieży. Złodziej został ujęty, gdy usiłował wynieść ze sklepu wiertarkę wartości prawie 600 złotych. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Sprawca kradzieży usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Bytomscy policjanci zatrzymali 31-latka, który ukradł wiertarkę w sklepie przy ulicy Chorzowskiej. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży przez pracowników ochrony. Jego łupem padła wiertarka warta prawie 600 złotych. Złodziej wpadł, gdy próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Mężczyzna trafił do komisariatu przy ulicy Rostka. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat za kratkami.

Jechali na "podwójnym" gazie

Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali 2 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,6 do ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Bytomska drogówka w poprzedni poniedziałek rano zatrzymała mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. 36-letni bytomianin jadący audi wpadł w ręce mundurowych na ulicy Dworskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,1 promil alkoholu w organizmie. Drugim amatorem jazdy „na podwójnym gazie” okazał się 54-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek wieczorem na ulicy Tuwima. Kierujący renault miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Napad na jubilera w Bytomiu

Napad na jubilera w Bytomiu. Skradziono biżuterię

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Bytomia złapali nietrzeźwego kierowcę

Kościół św. Wojciecha, Bytom

Zakonnik z Bytomia gwałcił dzieci w podziemiach kościoła

Grzyby (zdjęcie ilustracyjne)

89-letni grzybiarz z Bytomia zgubił się w lesie

Byt 131560471 3006493282920034 8724890006703237499 n

Ewakuacja Tesco w Bytomiu. W aptece doszło do...

Byt 39 653149

Kronika Policyjna: 26 kwietnia [przegląd]