Boisko ukończone. Piłkarze już grają i trenują [ZDJĘCIA]

Przebudowa boiska treningowego przy ulicy Piłkarskiej zaliczyła poślizg. Obiekt miał być gotowy na wiosnę, lecz piłkarze i wychowankowie Polonii Bytom mogą już wreszcie korzystać z odnowionego boiska.

Umowę na modernizację boiska podpisano na początku października ubiegłego roku. Deklarowano wówczas, że prace potrwają kilkanaście tygodni i na wiosnę obiekt zostanie oddany do użytku. Roboty ruszyły jednak z dużym poślizgiem i niestety pogoda pokrzyżowała plany wykonawcy. Z powodu opóźnień spółka Bytomski Sport naliczyła 232 tys. zł kar umownych, o które zostało pomniejszenie wynagrodzenie firmy S-Sport.

Ze względu na planowaną budowę Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe nowe boisko zostało nieco przesunięte na północ względem starego. W tym celu konieczne było wydłużenie nasypu od strony dawnej hałdy i wykonanie ściany oporowej dla jego wzmocnienia. Przy boisku wykonano nową drogę wewnętrzną oraz ustawiono kontenery magazynowe, w których przechowywany jest sprzęt sportowy, a także zamontowano ławki dla zawodników i trybuny dla widzów. Boisko obecnie jest znacznie lepiej oświetlone. Stare latarnie o mocy 100 lux zastąpiły nowe z LED-owymi oprawami o mocy 400 lux. Zmieniło się również ogrodzenie. Brzydki betonowy płot zniknął, a w jego miejscu pojawiło się metalowe ogrodzenie.

Samo boisko zyskało nową nawierzchnię ze sztucznej trawy. Pod płytą wykonano drenaż, dzięki któremu płyta jest odwadniana i nie tworzą się na niej kałuże. Póki co nie działają jeszcze zraszacze, ponieważ wodociąg w tym rejonie będzie przebudowywany dopiero przy budowie nowej siedziby dla Państwowej Straży Pożarnej. Inwestycja po drugiej stronie ulicy Piłkarskiej już ruszyła, więc i zraszacze powinny w końcu zostać użyte.

Nawierzchnia obiektu otrzymała certyfikat FIFA, natomiast boisko zostało dopuszczone przez Śląski Związek Piłki Nożnej do rozgrywek grup młodzieżowych oraz seniorów na poziomie B-klasy. W ostatni weekend po raz pierwszy po przebudowie odbył się na nim mecz drugiej drużyny Polonii Bytom z Orłem Bobrowniki. Bytomianie w tym spotkaniu aż 7 razy wprowadzili piłkę do bramki rywali, więc odnowiony obiekt można uznać za szczęśliwy.

Modernizacja boiska przy ul. Piłkarskiej została dofinansowana kwotą 1,5 mln zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wartość umowy z wykonawcą wynosi 2,7 mln zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt rolkowisko wizualizacja01

Bytom będzie mieć swoją Burloch Arenę...

Byt markus spiske XHTB Zp R Boi0 unsplash

Hokej. Mistrzostwo już prawie w garści

Byt basen odkryty park kachla

Bytom wyłoży prawie milion na basen

Byt Schowek01

Sprintem przez boiska. Wszystkie ligi już...

Byt pilki bramka polonia

Polonia Bytom ma rozpocząć sezon 8 sierpnia....

Byt 89063762 1050448335353899 285773160937160704 n

Lekkoatletyka: Stefanowicz depcze po piętach...

Byt 81738273 3054370624597104 5415339210565484544 o

Bytomski sport wysoko w ogólnopolskim rankingu....