Kino w plenerze i foodtrucki

Atrium Plejada zabiera gości w kulinarną podróż dookoła świata. Już w najbliższy weekend, 1-2 września, do bytomskiego centrum zawitają food trucki oferujące prawdziwą mozaikę smaków. Potrawy bałkańskie czy smażone lody to zaledwie przedsmak tego, co czeka miłośników kulinarnych wrażeń. Nie zabraknie też atrakcji dla fanów kina, dla których przygotowano plenerowy pokaz filmowy.

Byt foodtruck plejada

Z roku na rok food trucki cieszą się coraz większą popularnością. Szacuje się, że w całej Polsce działa nawet kilkaset restauracji na kółkach, a wciąż przybywają kolejne. Moda na samochody przystosowane do przygotowywania i wydawania posiłków przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Koncept mobilnej gastronomii narodził się 1866 roku, a w 1974 roku na ulicach Los Angeles pojawiła się pierwsza na świecie objazdowa restauracja.

Kto jeszcze nie próbował jedzenia z food trucków, będzie miał okazję to zrobić w pierwszy weekend września. Do bytomskiego centrum zjadą restauracje na kółkach, oferujące prawdziwą mozaikę kuchni i smaków z różnych zakątków świata.

W ofercie food trucków, które zawitają do Atrium Plejada, znajdą się m.in. amerykańskie burgery, przysmaki bałkańskie, unikalne smażone lody i bubble waffle, a na orzeźwienie - domowa lemoniada.

- Zlot food trucków to świetna okazja, by spróbować nowych, nieznanych smaków. Ponieważ trudno było nam zdecydować, które kuchnie są najlepsze, postanowiliśmy dać naszym klientom szeroki wybór, stawiając na różnorodność. Będą zarówno tradycyjne dania, jak i mniej spotykane kulinarne trendy. Do wyboru będą przystawki, dania główne oraz desery, a wszystko przygotowane ze świeżych, sezonowych produktów. Nasz weekendowy piknik to dobry pomysł na rodzinne spędzenie czasu, a wszyscy wiedzą, że jedzenie na świeżym powietrzu smakuje najlepiej - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Podczas kulinarnego święta w bytomskim centrum przygotowano też atrakcje dla fanów dobrego kina. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w plenerowym pokazie filmowym.

Zlot Food trucków w Atrium Plejada odbędzie się w dniach 1-2 września w godzinach 10.00-20.00 na parkingu centrum. Pokaz w kinie plenerowym odbędzie się 1 września od godziny 20:00. Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty Atrium Plejada można znaleźć na stronie centrum handlowego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Opera Śląska Sekret Requiem 6

Nowe kierownictwo muzyczne Opery Śląskiej

Koncert charytatywny dla Mariusza Czecha

Koncert charytatywny dla Mariusz Czecha 26 kwietnia w BCK

Bartkow ksiazka tajny zamek niedzica

Radny-historyk napisał książkę o skarbie Inków

Wystawa „Obcy hajmat? Śląsk w 1945 roku i w latach powojennych”

Nowa plenerowa wystawa na Rynku o Śląsku w latach po wojnie

Byt kroszonki

Jak kiedyś świętowano Wielkanoc na Śląsku....

Byt 31

Żeglarstwo, brydż i masoneria, czyli wakacje z MDK

Byt opera

Opera Śląska świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca!