Bytomianka stworzyła teledysk Alvaro Solera!

Coż za wspaniała historia! Światowej sławy wokalista zaprosił do współpracy swoją fankę, bytomską artystkę Marynę Janik. Efektem tej kooperacji jest animowany teledysk, który dopiero wczoraj miał swoją premierę, a już ma 250 tysięcy wyświetleń na YouTube!

Byt martyna janik alvaro soler

Martyna "Matti" Janik jest niezwykle utalentowaną rysowniczką. Jej profile na Facebooku i Instagramie pokazują jej fantastyczny warsztat. Potrafi zarówno stworzyć wręcz fotorealistyczne szkice, jak i proste (tylko pozornie!) ilustracje w komiksowej stylistyce. Jest absolwentką liceum plastycznego w Katowicach oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Oprócz ilustracji zajmuje się również tworzeniem rękodzieła. Przed kilkoma laty wraz z Kingą Bożkiewicz przygotowały ilustracje do gry planszowej "Tajemnica Srebrnego Miasta". Odpowiada też za oprawę graficzną konwentu gier planszowych "Bebok".

Przed dwoma laty Martyna Janik usłyszała piosenkę "Sofia" Alvaro Solera. Trafiła na nią na YouTube, który zasugerował ją jej jako jeden z najpopularniejszych utworów na świecie. Serwis Muzyka.Interia.pl cytuje artystkę: "Słucham na co dzień zupełnie innej muzyki, więc rzadko jestem na bieżąco z tym, co popularne na listach. Jak się potem okazało, 'Sofia' była grana dosłownie wszędzie. Skłoniła mnie do zapoznania się z resztą twórczości Alvaro, która bardzo przypadła mi do gustu. Pamiętam, że w tamto lato zapętlałam jego płytę nieustannie".

I just want to tell you that I had one of the best evenings in my life tonight, saw @alvarosolermusic and his band on stage, had amazing fun with my friends+completely new people and finally THIS. They were in LOVE with my banners and took them from me and in return gave me a big poster with whole band's signatures so guyssss!!! Always use your talent to make others and yourself happy because its the best feeling in the WORLD!!! #alvarosoler #alvarosolertour #alvarosolerinpoznan #concert #banners #alvarosolermusic #asoler #asolermusic #álvarosoler #music #latinpop #solerina #soleristas #alvi #alvisoler #myart #cartoon #wishescometrue #happyeverafter #myart #winninglife

Post udostępniony przez Matti (@sakuradamatti) Lut 17, 2017 o 6:04 PST

W lutym zeszłego roku Martyna Janik zamieściła na Instagramie rysunek z okazji rozpoczęcia trasy koncertowej 24-latka z Barcelony. Ilustracja spodobała się wokaliście, który udostępnił ją na swoim profilu. Wybierając się na jego koncert w Poznaniu artystka postanowiła namalować transparenty z podobiznami członków jego zespołu i pomachać nimi w trakcie ich występu. Alvaro dostrzegł je ze sceny, co później pozwoliło jej poznać go osobiście.

Wokalista spotkał się ze swoją fanką przy okazji koncertu sylwestrowego w Katowicach. Martyna Janik podarowała mu wówczas szkicownik ze swoimi pracami inspirowanymi działalnością zespołu. 24-letni Katalończyk docenił talent bytomianki i postanowił zaprosić ją do współpracy przy jego nowym teledysku do piosenki pt. "Puebla".

djembed

Artystka od połowy lipca pracowała nad ilustracjami do klipu. Przygotowała ich około 150, a niemieckie studio zajęło się zaanimowaniem rysunków. Wraz z końcem sierpnia teledysk został zaprezentowany szerokiej publiczności. Na YouTube można oglądać go dopiero od wczoraj, a już wyświetlono go 250 tysięcy razy.

"Matti, jesteś wyjątkowa i mam nadzieję, że zdajesz sobie już z tego sprawę. Cieszę się, że się poznaliśmy i że zdecydowałaś się podzielić z nami twoją sztuką" - czytamy w tekście zamieszczonym na początku klipu 24-latka z Barcelony.

fot. Facebook - Matti handmade

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Krystian Ochman

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022!

Kalendarz Muzeum Górnośląskiego na 2022 rok

Świetny kalendarz ze starymi zdjęciami Bytomia

Byt Be Funky collage 88

Uczniowie bytomskiego Muzyka stypendystami...

Byt balet

Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował...

Byt kk

Lokal na kulturę: powstanie Koci Gościniec i...

Byt beuthensingiel

Zespół Beuthen nakręcił teledysk podczas...

Byt people 2590551 1280

Kaj się bawić 17 stycznia – 19 stycznia