Super Mariusz uratuje Bytom? Mariusz Wołosz, kandydat na prezydenta miasta stworzył nietypową grę

Czy Super Mariusz uratuje Bytom? Już dzisiaj można się przekonać, grając za darmo na platformach iOS, Android oraz na: www.supermariusz.pl. W ten niecodzienny sposób Mariusz Wołosz, kandydat na prezydenta Bytomia popierany przez Koalicję Obywatelską chce zawalczyć o uwagę i głosy wyborców. - Bytom wraca do gry - przekonuje.

Byt super mariusz screen

To prawdopodobnie pierwsza gra w Polsce, stworzona specjalnie na potrzeby wyborów samorządowych. Skąd ten pomysł sztabu Mariusza Wołosza, kandydata na prezydenta Bytomia popieranego przez Koalicję Obywatelską? - Podczas ostatnich wyborów samorządowych, frekwencja wyborcza w Bytomiu wyniosła zaledwie 34 proc. Chcemy, aby więcej osób wzięło sprawy w swoje ręce i skorzystało z prawa głosu. Sięgamy więc po wszelkie środki, które mogą zaangażować mieszkańców - tłumaczy Mariusz Wołosz.

Scenariusz gry opiera się na głównych problemach, z którymi zmaga się Bytom. Każdy z trzech poziomów to inne wyzwanie dla głównego bohatera. Gracz wciela się w Super Mariusza, rozwiązuje łamigłówki i zadania zręcznościowe, by uratować miasto. W trakcie rozgrywki przewijają się znane w mieście zagrożenia, takie jak spadające dachówki, śmieci czy smog. Lokalizacje poszczególnych poziomów to z kolei miejsca dobrze znane bytomianom. Tłem rozgrywki jest słynny tramwaj nr 38 kursujący po ulicy Piekarskiej, wodociągowa wieża ciśnień i Szyb Krystyna.

djembed

Na pierwszym poziomie Super Mariusz musi włączyć prąd w mieście i uruchomić tramwaj, żeby staruszka mogła bezpiecznie dostać się do centrum Bytomia na zakupy. Pomaga mu w tym Dozorca. Drugi poziom to problem z wodą. Gracz musi znaleźć dźwignię, która odetka rurę. Trzeci - finałowy level to walka ze śmieciowo-smogowym potworem, ostateczny ratunek mieszkańców miasta przed zanieczyszczeniami.

- To niskobudżetowa produkcja, ale mamy nadzieję, że dostarczy Internautom nieco rozrywki i przede wszystkim zachęci mieszkańców Bytomia do udziału w wyborach i procesie naprawy miasta. Gra opowiada o zaangażowaniu w drobne, lokalne sprawy, o współpracy i pomocy. Mam nadzieję, że pomoże w tym, aby Bytom wrócił do gry - mówi Mariusz Wołosz.

Aplikacja Super Mariusz jest bezpłatna, można ją pobrać na smartfony z systemami Android oraz iOS, a także zagrać w przeglądarce na stronie: www.supermariusz.pl. Co ważne, jest dostępna nawet od trzeciego roku życia.

Sfinansowano z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości