Kronika Policyjna: 10 września [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 513480

Zderzenie aut na skrzyżowaniu

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem dwóch aut. Zdarzenie miało miejsce w sobotę przed południem przy ul. Powstańców Śląskich. Doszło do zderzenia bmw, którym jechała 33-latka z volkswagenem kierowanym przez 54-latka. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał urazu głowy.

W sobotę przed południem na ulicy Powstańców Śląskich miało miejsce zderzenie dwóch samochodów. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca bmw 33-letnia mieszkanka Zgorzelca zderzył się z jadącym volkswagenem, kierowanym przez 54-letniego mieszkańca Bytomia. Prawdopodobnie kobieta nie zastosowała się do znaku „STOP”. Kierowcy obu aut byli trzeźwi. Teraz policjanci bytomskiej drogówki będą ustalać, kto doprowadził do zderzenia. W wyniku wypadku obrażeń głowy doznał kierujący volkswagenem. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśniają bytomscy stróże prawa.

Pijani kierowcy w policyjnych rękach

W ręce bytomskiej drogówki wpadło 2 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie. Teraz 25-latkom grozi utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Bytomscy policjanci z drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochody po pijanemu. Pierwszy 25-latek to mieszkaniec Bytomia, który jechał volkswagenem. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na ulicy Żołnierskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Drugim amatorem jazdy „na podwójnym gazie” okazał się również 25-latek. Mieszkaniec Rudy Śląskiej został zatrzymany do kontroli przez drogówkę na ulicy Wyzwolenia. Kierujący daewoo miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Obywatelskie ujęcie 30-letniej złodziejki

Klienci poczty w bytomskim centrum handlowym ujęli na gorącym uczynku kradzieży 30-latkę. Obywatelka Bułgarii ukradła stojącemu przed nią w kolejce 73-latkowi saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

W czwartek około południa 73-latek stał w kolejce na poczcie w centrum handlowym. Za nim stała młoda kobieta. W pewnej chwili osoby stojące w tej samej kolejce krzyknęły „złodziejka”. Klienci poczty zauważyli jak kobieta zabrała stojącemu przed nią mężczyźnie saszetkę. Złodziejka została ujęta na gorącym uczynku kradzieży. Powiadomiono stróży prawa, którzy zatrzymali 30-letnią obywatelkę Bułgarii. Pokrzywdzony w saszetce miał dokumenty oraz pieniądze w kwocie ponad 500 złotych. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Pijany kierowca w Szombierkach

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który w czwartek po południu jechał w Szombierkach. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 32-latkowi z Bytomia grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Mundurowi z drogówki zatrzymali w czwartek po południu mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. 32-letni mieszkaniec Bytomia jadąc oplem miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca wpadł w ręce mundurowych na ulicy Frycza-Modrzewskiego. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Ukradł tableta kierownikowi pociągu

Kryminalni z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali 25-letniego złodzieja, który okradł kierownika pociągu. Bytomianin wysiadając z pociągu zabrał torbę z tabletem wartym 700 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W czerwcu tego roku stróże prawa z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zostali powiadomieni o kradzieży w pociągu osobowym. Pokrzywdzonym został kierownik pociągu, któremu złodziej ukradł torbę z zawartością tabletu wartego 700 złotych. Kradzież miała miejsce kiedy pociąg zatrzymał się na stacji w Bytomiu. Śledczy z komisariatu ustalili, że złodziej wykorzystał nieuwagę kierownika pociągu. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania komputera oraz złodzieja. Śledczy zapoznali się z nagraniem z kamery monitoringu pociągu. Wytypowano sprawcę i rozpoczęto jego poszukiwania. W środę zatrzymano 25-latka. Bytomianin trafił do komisariatu, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut. Teraz mężczyzna odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zarzuty dla 18-latki za wybicie szyby

Stróże prawa z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali 18-latkę. Kobieta w niedzielę nad ranem wybiła szybę w sklepie przy ul. Dworcowej. Bytomianka usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Od niedzieli policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego poszukiwali wandala, który wybił szybę w sklepie przy ulicy Dworcowej. Z ustaleń wynikało, że ze sklepu nic nie zginęło. Po otrzymani zgłoszenia do akcji wkroczyli mundurowi z komisariatu. Policjanci ustalili a następnie w środę po południu zatrzymali 18-latkę przy ulicy Kolejowej. Kobieta trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z komisariatu przedstawili jej już zarzut. Bytomianka odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

25-latek ukradł łyżkę z koparki

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali 25-latka. Mężczyzna dzień wcześniej ukradł łyżkę z koparki w Łagiewnikach. Stróże prawa odzyskali jego łup. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Stróże prawa z komisariatu przy ulicy Rostka zostali powiadomieni o kradzieży łyżki z koparki w Łagiewnikach. Wartość skradzionego sprzętu budowlanego to 2000 złotych. Policjanci wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania złodzieja i jego łupu. Stróże prawa z komisariatu wpadli na trop łyżki, którą znaleźli ukrytą na terenie Łagiewnik. Dalsze poszukiwania skupiły się na złodzieju. W środę rano w ręce kryminalnych z ulicy Rostka wpadł 25-latek. Mężczyzna trafił do komisariatu. Śledczy przedstawili już mu zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Odzyskano telefon i zatrzymano 20-letniego złodzieja

Kryminalni z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali 20-latka. Bytomianin w lutym tego roku przy ul. Tarnogórskiej ukradł torebkę z dokumentami i telefonem komórkowym blisko 60-letniej kobiecie. Mężczyzna usłyszał już zarzut a pokrzywdzona odzyskała telefon. Teraz 20-latek odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W lutym tego roku policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zostali powiadomieni o kradzieży torebki na szkodę blisko 60-letniej kobiety. Pokrzywdzona została okradziona na tzw. „wyrwę” przy ulicy Tarnogórskiej. Łupem złodzieja padły dokumenty bytomianki oraz jej telefon komórkowy warty około 400 złotych. Z relacji kobiety wynikało, że sprawcą był młody mężczyzna. Do akcji wkroczyli kryminalni z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego. Policjanci wpadli na trop telefonu i odzyskali go. Użytkownikiem jego już był mężczyzna, który kupił go w jednym z bytomskich lombardów. Stróże prawa w dalszym ciągu poszukiwali złodzieja. We wtorek po południu przy ulicy Mickiewicza kryminalni z komisariatu zatrzymali 20-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci przejęli 100 sztuk podróbek

Policjanci z Bytomia przejęli 100 sztuk podrobionych ubrań ze znakami firmowymi znanych światowych marek. Towar zabezpieczono w sklepie w centrum miasta, prowadzonym przez 43-letniego bytomianina. Właścicielowi podróbek mogą grozić teraz nawet 2 lata więzienia.

Bytomscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą skontrolowali sklep w centrum miasta pod kątem handlu podróbkami. W lokalu tym stróże prawa znaleźli 100 sztuk ubrań z podrobionymi znakami firmowymi znanych światowych marek. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm sprawdził towar i potwierdził jego nielegalne pochodzenie. Straty producentów ubrań są w trakcie szacowania. 43-letni bytomianin odpowie teraz przed sądem za wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami firmowymi. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

Tramwaj potrącił 28-latka

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności poniedziałkowego wypadku. Przy ul. Modrzewskiego tramwaj potrącił 28-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło chwilę po północy. Na skutek odniesionych obrażeń bytomianin w stanie ciężkim trafił do szpitala.

W poprzedni poniedziałek około godziny 00.30 przy ulicy Modrzewskiego doszło do wypadku. Na przystanku tramwajowym motorniczy tramwaju linii 9 ruszając potrącił 28-latka. Śledczy z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku. Motorniczym był 49-latek. Mężczyzna był trzeźwy. Bytomianin w wyniku wypadku doznał licznych obrażeń ciała i w stanie ciężkim trafił do szpitala. Teraz okoliczności wypadku wyjaśniają bytomscy śledczy.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja zatrzymała na autostradzie 41-latka

Spacer po autostradzie za... 2500 złotych

Seria włamań do bytomskich lokali gastronomicznych

Seria dewastacji i włamań do lokali gastronomicznych

39 677843

Elektryczność w służbie Policji

Byt robert mainski

ZAGINĄŁ Robert Maiński z Bytomia

Byt 174087934 199595191718003 6206107919792424593 n

Z ostatniej chwili: Atak nożownika w Bytomiu....

Byt tag288

Wandal zapaskudził kamienice. Prezydent...