Społecznicy z akcji #BYTOMtoNIEhasiok oficjalnie poparli Mariusza Wołosza

Twórcy akcji #BYTOMtoNIEhasiok udzielili oficjalnego poparcia Mariuszowi Wołoszowi, kandydatowi na prezydenta Bytomia z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Byt bytom to nie hasiok wolosz

Akcja #BYTOMtoNIEhasiok ma ogromny potencjał. To głównie dzięki niej, w grudniowym referendum w sprawie odwołania aktualnego prezydenta Bytomia wzięło udział blisko 20 tys. mieszkańców.

Teraz, społecznicy, którzy stworzyli ten ruch, oficjalnie poparli Mariusza Wołosza. Dzięki temu kandydat może korzystać z oficjalnego logo akcji. Hasło #BYTOMtoNIEhasiok od dzisiaj jest też oficjalnym hasłem jego kampanii.

A co w zamian? Mariusz Wołosz zawarł ze społecznikami porozumienie, w którym pisemnie zobowiązał się, że po wygranych wyborach podejmie zdecydowane działania w sprawie likwidacji nielegalnych składowisk odpadów na terenie miasta.

Do symbolicznego podpisania porozumienia doszło nieopodal nielegalnego składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Magdaleny – za sprawą reporterów programu telewizyjnego „Uwaga!” – jednego z „najsłynniejszych” w kraju.

– Na mocy zawartego porozumienia rekomendujemy kandydaturę Mariusza Wołosza na prezydenta Bytomia i tym samym bierzemy odpowiedzialność przed mieszkańcami także za to, aby po wygranych wyborach postulaty zostały spełnione – mówi Stanisław Stajer, współtwórca akcji #BYTOMtoNIEhasiok.

– To poparcie wiele dla mnie znaczy. Bytom może nie będzie uzdrowiskiem, ale wciąż może być czysty i przyjazny – komentuje Mariusz Wołosz.

Sfinansowano z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT