Utalentowana bytomianka odwiedzi Galerię na Poziomie

W trakcie Światowego Zjazdu Bytomian (21-23 września) w Agorze Bytom będzie można spotkać się z niezwykle utalentowaną bytomianką. Ewa Zielińska, autorka magicznych zdjęć ukazujących Bytom z nieoczywistej perspektywy, opowie w sobotni wieczór o ulubionych miejscach i pasji do fotografii.

Byt klatka szpital gorniczy

W Galerii na Poziomie w Agorze Bytom trwa wystawa fotografii „Bytom jest i był piękny”. Zdjęcia ukazują piękno Bytomia niedostrzegalne na pierwszy rzut oka. Ukryte w bramach, kościołach, klatkach schodowych, na dworcu… Kolorytu wystawie dodaje fakt, że fotografie wykonała rodowita bytomianka – Ewa Zielińska. Autorka zdjęć Galerię na Poziomie odwiedzi już w sobotę, 22 września. Spotkanie autorskie zaplanowano na godzinę 18.00.

- Bytom to moje miasto. Tu się urodziłam, tu dorastałam i tu fotografuję, dlatego z radością spotkam się z mieszkańcami i przyjezdnymi. Porozmawiamy o znanych miejscach, które znalazły się na fotografiach. Chętnie opowiem, jak zaczęła się moja przygoda z fotografią - zachęca Ewa Zielińska.

Podczas spotkania bytomianka podzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat fotografii. Podpowie, jak w znanych miejscach dostrzec coś nowego i zauważyć nieoczywiste piękno. - Zdumiewające jest to, jak często żyjemy w miastach ślepi na ich urodę, mijajmy urocze zakątki pozbawieni możliwości ich dostrzeżenia. Tymczasem ezoteryczne i pięknie mogą wyglądać nawet zarośnięte boiska Rozbarku... - przyznaje autorka zdjęć, wielokrotnie nagradzana w konkursach fotograficznych i graficznych (m.in. w konkursie Obiektywnie Śląskie, w którym zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Tajemnica”).

Ewa Zielińska pasjonuje się nie tylko fotografią. Od 2015 roku jest związana z bytomskim stowarzyszeniem Piękna Strona Miasta. Współtworzy grupę Landszaft, z którą zrealizowała projekt „Fachmani z Bytomia”, dokumentujący działalność bytomskich zakładów rzemieślniczych. Wcześniej ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim oraz grafikę na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Jest stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce.

- Od piątku do niedzieli potrwa Światowy Zjazd Bytomian. To doskonały moment na obejrzenie wyjątkowej wystawy „Bytom jest i był piękny” i spotkanie z Ewą Zielińską - mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. - Kto jeszcze nie widział jej przepięknych zdjęć, powinien nadrobić zaległości.

„Bytom był i jest piękny” to kolejna wystawa prezentowana w Agorze Bytom. W wakacje odwiedzający mogli podziwiać fotografie Krzysztofa Gołucha, przedstawiające codzienne życie osób niepełnosprawnych intelektualnie, pracujących w gospodarstwie rolnym pod Gliwicami (wystawa „W pracy”). Wcześniej w Galerii na Poziomie swoje zdjęcia prezentował Ireneusz Kaźmierczak oraz jego syn - Radosław.

„Bytom był i jest piękny” – wystawa zdjęć Ewy Zielińskiej
4 września – 1 października
Spotkanie autorskie: 22 września, godz. 18.00
Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom 3
Wstęp wolny

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt piersi

Kaj się bawić? 02.09 - 03.09

Byt teatr rozbark sala1

Poszukują statystów do filmu w Bytomiu

Byt licytacje wosp 2016

Dzień licytacji

Byt konert papieski 2015

Gospel u św. Jacka

Byt kino pod krystyna neon nowe zycie 074

Kino plenerowe na Rynku [REPERTUAR]

Byt teatromania 447

Kaj się bawić? 22.05 - 28.05

Byt plakat w tyl glowy a3

Teatr Prowincja w Bytomiu