64 mln zł na rewitalizację Bobrka. Mieszkańcy zmiany odczują na własnej skórze

Teren przy ulicach Stalowej, Huty Julia, Pasteura i Konstytucji zmieni się nie do poznania. Będzie nie tylko ładniej, ale też mieszkańcy będą mieli poprawiony komfort życia.

Byt bobrek plac drzymaly

Bytom pozyskał kolejne środki na rewitalizację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Tym razem pieniądze trafią do dzielnicy Bobrek, gdzie zapowiadają się wielkie zmiany na terenie pomiędzy ulicami Stalowej, Huty Julia, Pasteura oraz Konstytucji.

W planach jest odnowienie 21 budynków wielorodzinnych. To oznacza nie tylko remont elewacji zewnętrznej, ale także poprawienie standardu mieszkań. Lokatorzy zostaną podłączeni do sieci gazowej lub będą mieli wykonane indywidualne ogrzewanie. Ponadto będą mieli wydzielone łazienki w swoich mieszkaniach.

Co zmieni się na zewnątrz? Powstanie scena na placu Drzymały. Będą także place zabaw, altanki sąsiedzkie oraz nowe alejki. Cały teren ma stać się przyjazny dla mieszkańców, którzy od dawna walczą, by zmieniło się postrzeganie ich dzielnicy.

Na ten projekt zostaną przekazane wielkie środki finansowe. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego przeznaczy ponad 37 mln zł, państwo ponad 4 mln zł, a z budżetu miasta zostanie przeznaczone prawie 23 mln zł. Wszystkie prace zamkną się w kwocie ponad 64 mln złotych.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim